2012 – 2013 KYK ÖĞRENİN VE KATKI KREDİSİ MÜRACAATI

Kredi ve yurtlar kurumunun yaptığı yazılı açıklamaya göre üniversiteye ilk defa yerleştirilecek olanlar için ve üniversiteye devam eden ve burs, kredi, yurt başvuru yapmak için başvurulara 3 kaldığı belirtildi. Yapılacak olan öğrenim ve katkı kredisi için müracaatlar internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bun göre kyk.gov.tr adresinden müracaatlar yapılabilmektedir. KYK Başvuru işlemleri son güne kadar devam edecektir.

2012- 2013 yılı için kredi ve yurtlar kurumuna başvuracak kişilerin ilgili resmi web adresinde istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurması bunun haricinde istenen resmi belgelerin ise eksiksiz ve doğu olarak tamamlanması gerekmektedir. Kyk.gov.tr adresinde burslar ve öğrenim kredisi ve yurt başvurusundan yararlanabilecek ve bu hizmetten yararlanamayacakların özellikleri açıklanmaktadır.

Bunun dışında master ve doktora, özel yetenek ve dikey geçiş yapacak öğrenciler için de kyk başvuruları devam etmektedir. Bu öğrencilerin başvuruları 17 Eylül 2012 tarihinde başlayıp 07 Eylül 2012 tarihi de dahil olmak üzere son güne kadar devam edecektir.

Kredi ve yurtlar kurumundan yurt başvurusu yapıp kabul edilenlerin 3 Eylül 2012 tarihinden 14 Eylül 2012 tarihine kadar kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Üniversiteye ilk defa girecek olan öğrenciler için kredi, yurt ve burs başvuruları 28 Ağustos 2012 tarihi de dahil olmak üzere son güne kadar devam edecektir. İstenen belgelerin eksiksiz olarak verilmesinden sonra da başvuru yapılabilecektir. Yoğunluğun çok olabileceği sebebi  ile başvurları erken yaptırmanızda fayda bulunmaktadır.

kaynak: www.kykbasvuru.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir