Acil Para Lazım Bankalar Vermiyor

Acil para lazım bankalar vermiyor ne yapabilirim diyenler için, acil kredi bulabilmenin yollarını derledik. Öncelikli olarak, www.kredisorgulama.org’ a bakınız akabinde bankalardan kredi alabilme ihtimalini arttırma yollarını açıklayalım. Bilindiği gibi bankalardan kredi alabilmeniz için bazı koşulları yerine getiriyor olmanız gerekiyor. Bu koşulların başında ise yüksek kredi notu ve sigortalı olarak bir işte çalışmak yer alıyor. Bu iki koşulu sağlayamadığınız takdirde bankalardan kredi alabilmeniz çok zor ama imkansız değil. Bankalardan bu koşulsuz sağlamadığınız takdirde nasıl kredi alabilirsiniz?

Gelir belgesiz kredi veren bankalar, sizden gelir belgesi istemeseler bile bir yerde sigortalı olarak çalışmanızı beklerler. Belge istemeyen krediler de ise, o bankanın maaş müşterisi olmanız gerekir. Bankalar maaş müşterisi olmayan kişilere, gelir belgesiz kredi verebilirler. Eğer sigortalı bir işte çalışmıyorsanız, gayrimenkul ipoteği ya da kullanacağınız kredi karşılığında vadeli para koymanız gerekir.

Örneğin, 2000 liralık bir kredi istiyorsanız, bankada vadeli hesaba 2000 lira para yatırırsınız. Banka bu parayı teminat olarak alır ve sizin kredi borcunuz bitene kadar vadeye koyar. Kredi borcunuz bittiğinde ise, hem ana para olan 2000 liranızı geri alırsınız, hem de vadeye konulan dönemdeki faizinizi geri alırsınız. Yani uzun vadede geri ödemeli borç bulduğunuz takdirde oldukça karlı bir kredi olacaktır. Diğer koşul olan kredi notunuz yeterince yüksek değil ise, o zaman kredi notunuzu yükseltme seçeneklerine yönelmelisiniz. Bankaya olan borçlarınızı hızlı bir şekilde öderseniz, kredi notunuz hızla yükselir. Bankalara borcunuz olmadığı halde, geçmiş dönem düzensiz ödemelerden kaynaklı sorun yaşıyorsanız, bu durumu düzeltmek içinde, hesabınıza birkaç gün duracak şekilde yüklü miktarda para yatırmanız yeterli olacaktır. Kısa bir süre kadar, hesabınızda düzenli olarak, yüksek miktarlarda nakit transferi gerçekleştiği takdirde, kredi notunuz hızla yükselir ve rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.

Fakat, bu yöntem ile ilgili bilmeniz gereken ise, bankalara borcunuz varken, hesabınıza para yatırırsanız, bankalar parayı borcunuz karşılığında çekebilir ve bankaların kredi verme konusunda kesin davranacağını da bilemezsiniz. Kredi notunuzda ufak bir düşme yaşanmış ve banka sıkıntı çıkarıyor da, kredinizibizcekelimsizodeyin.com  veya komisyonla kredi veren kişiler ile çalışmayı düşünebilirsiniz.

One comment on “Acil Para Lazım Bankalar Vermiyor
  1. viramşabu dedi ki:

    Acil 15.000 tl lazım. Takipte dosyalarım olduğu için bankalardan alamıyorum. Emekliyim ve düzenli emekli maaşı alıyorum. Ancak senet imzalayabilirim ve ayda düzenli 1.000 tl ödeyebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir