Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımları 2016

Adalet Bakanlığı 2016 yılı için açtığı personel alım kadrosu ilanlarında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile kadrolu icra katibi personel açığı belirtilmiştir. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli, Adalet Bakanlığı’na bağlı icra katipleri ise kadrolu olarak alınacaktır.

Adalet Bakanlığı KPSS puanından sonra kendisi özel olarak bir mülakat sınavı daha uygulamaktadır. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün personel kadrosuna başvuracak olan kişilerin şu özellikleri taşıması gerekmektedir;

Merkezi sınavın (KPSS-2014) yapıldığı 2014 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. 01/01/1979 ve sonrası doğumlu olanlar dahildir. 

Merkezi sınavda (KPSS-2014’de lisans mezunları için KPSSP-3, önlisans mezunları için KPSSP-93, ortaöğretim mezunları için KPSSP-94 puan türünden) en az 70 puan almış olması.

Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması

Arşiv araştırması sonucu olumlu olması.

İcra katipleri için yapılan ilanda ise  Ankara Batı Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu tarafından yapılacak uygulama ve sözlü sınavlarıyla, açıktan atama suretiyle 330 icra kâtibi alınacağı belirtilmiştir. Bu kadrolara başvuruda bulunacak olan kişilerin ilgili özellikleri taşıması ve özellikle adli sicil yönünden bir sabıkasının olmaması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir