Başbakanlık Personel Alımı

Kamu kuruluşunda çalışmak isteyen adaylar için Başbakanlık tarafından personel alımı yapılmaktadır. Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı  pozisyonunda görev almak isteyen adaylar a yönelik sınav yoluyla alım gerçekleştirilecektir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belitrilen şartları sağlayan, 4 yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerin Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari bilimler ve Siyasal bilgiler fakültelerinden mezun ya da yurt dışında bu alanda ki eğitimi denkliği sağlayan adaylar, sağlı koşulları elverişli, sicili ve davranışları  Başbakanlık Müfettişliğ’ne uygun, erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, akerlikle ilişiği bulunmayan, 9-10 Temmuz 2011 ve 7-8 Temmuz 2012 KPSSP 40 puan türünden 85 ve üzeri puan almış olan adaylar içinden puan türüne göre ilk 200e giren adaylar sınava Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı  Sınavı’na başvurma hakkına sahiptirler.

 İlgili şartları sağlayan ve başvuru formu ve 2 adet vesikalık foğrafına ek olarak şartları belgeyebilen (diploma, askerlik,KPSS sınav sonuç belgesi gibi) adaylar başvurularını gereken tüm evraklarla birlikte en geç 09 Kasım 2012, saat 18:00’e kadar  Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı’na şahsen veya posta yoluyla başvurabileceklerdir.

  Evrak incelemesi sonunda uygun olan adaylar 24-25 Kasım 2012 tarihinde saat:09:30 da başlayacak olan sınava katılacaklardır. Yazılı sınavı başarıyla tamamlayan adaylar daha sonra sözlü sınava katılacaklardır. Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı alımı için yapılacak olan sözlü sınav tarihleri www.teftis.govt.tr ve www.basbakanlik.gov.tr adreslerince duyurulacaklardır.

  Başvuru Adresi: Necatibey Cad. No:110/A Kat:2 Yücetepe/ANKARA (06100)

  Sınav Yeri Adresi: Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Merkez Bina Anfileri Cemal Gürsel Caddesi No: 58 Cebeci Kampüsü Cebeci/ANKARA

 Daha fazla bilgi ve paylaşım için yorumlar kısmından bilgi gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir