Bayram yaklaşıyor kredi için başvurdunuz mu?

Bayram öncesi 70.000 TL ye kadar kotalı olan kredi başvurusu için talebinizi ilettiniz mi? Elbette kredi talebiniz olumlu cevap alması için bir çok şartlar bulunmaktadır ve bu konuda hak verdiğinizi biliyorum. Bankaların verdiği 10-15 bin TL lik krediler için bir sürü evrak belge kefil v.s istiyorlar dolayısı ile tüm kredi veren kurumlar geri ödeme için bazı güvenceler isteyeceklerdir.

KREDİ ŞARTLARINI TEKRAR HATIRLAYALIM

  1. *Krediler belirli limitler dahilinde verilmekte o yüzden herkes onay alacak diye bir şey yoktur.
  2. *Kredilerin geri ödeneceğine dair güven vermek çok önemlidir. Bankacılıkta bildiğiniz üzere bu konuyu kredi notu ile çözmüş durumdadır. Sizin kredi notunuz düşük , kefiliniz yok, gelir belgeniz yok, yurt dışında ikamet ediyorsunuz filan peki krediyi nasıl ödeyeceksiniz? İşte tüm bu konularda güvenilir olduğunuzu ikna etmelisiniz.
  3. *Sizin için mümkün olan her konuyu belirtmelisiniz. Hangi şartları kabul edersiniz?  Kefil veya teminat bulabilir misiniz? v.s tüm konulara açıklık getirmelisiniz.
  4. *Bir çok kişinin ifadeleri anlaşılmamakta yazıları düzgün okunmamaktadır. Belkide başvuruları cep telefonundan yazdıkları ile karakter hatası v.s olmaktadır. Lütfen kontrol ederek düzgün ifadelerle meramınızı iletiniz.
  5. *Bankalarla ilgili olan geçmişiniz hakkında bilgi veriniz. Yasal takibe takıldınız mı kara listede misiniz? Kırmızı kalemli misiniz vs.? Bir çok banka bu durumlarda kredi sağlamakta bu bankaları da sitemizde açıkladık araştırarak ilk tercihinizi bankalardan yana kullanmalısınız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir