İşkur Marka Mağazacılığı Satış Yönetimi kursu açıyor

Her geçen gün artan işsizlik rakamlarının aşağıya çekilmesi için İşkur tarafından açılan mesleki eğitim kursları büyük ilgi görüyor. Kursların tamamı katılanların mesleki yeterlilik kazanması için programlar içerirken bir bölüm kurs istihdam garantili olarak açılıyor.

Bu kurslardan biri de İstanbul da İstanbul Kültür Üniversitesi, Flo mağazaları ve İşkur ortaklığı ile gerçekleştiriliyor. Kurs sonucunda başarılı olan adayların tamamı İstanbul bölgesinde yer alan Flo ve Poloris mağazalarında satış danışmanı olarak görevlendirileceği açıklanırken kurs eğitim süresi 360 saat olarak açıklandı.

işkur kursları

 Kursiyerlerin tamamına bu 360 saatlik kurs programı kapsamında İşkur tarafından günlük 15 lira ödenerek eğitim desteğinde bulunuluyor ve bunun yanı sıra yine kurs boyunca sağlık sigortası yapılıyor. Kursa başvuruda bulunmak isteyen kişilerin en az lise mezunu yada açıköğretim liselerinde öğrenci olmaları ve 18 yaşından büyük 32 yaşından küçük olmaları gerekiyor. Yapılan kurs başvuruları olumlu bulunan adaylar kurs programına dahil edilerek meslek sahibi ediliyor ve kursu başarı ile bitirirlerse işe yerleştiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir