işkur meslek kursu

İşkurun düzenlemiş olduğu meslek edindirme kurlarına talep her geçen yıl daha fazla olmaktadır. Bu kurslara katılarak hem ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak hem de yeni iş imkanları bulmak mümkün. İşkur meslek edindirme kurlarına katılarak bir meslek sahibi olabilir ya da işinizi kurabilirsiniz. Yapılan desteklemeler işkur size destek oacaktır.

Meslek edindirme kurslarının güzel olan diğer yanı da bu kurlara devam ettiğiniz süre boyunca size 15 TL’lik ücret ödenmesi. Bu şekilde hem günlük masrafınız karşılanmış oluyor hem de kendi mesleğiniz için eğitim fırsatınız oluyor.

Birçok şehirde birçok alanda yeni meslek kursları açmakta olan işkur yapılan başvuruların daha çok bayanlardan oluştuğuna dikkat çekiyor. Ev bütçesine katkı sağlamak ve kendi mesleğini kurmak isteyen bayanlar işkurun açmış olduğu bu meslek edindirme kurslarına büyük ilgi gösteriyor.

Bu güne kadar birçok işsiz kişiye iş imkanı ve meslek edindirme kurslarına her geçen gün daha fazla talep olmakta. Yapılan bu talepler doğrultusunda işkur her seferinde birçok şehirde daha çok kurs açmaktadır.

İş gücü ihtiyacını karşılamak işsiz insanlara iş imkanı vermek adına açılan meslek edindirme kurlarına işkur resmi sitesi www.iskur.gov.tr/kurs adresinden ulaşabilir ve yeni açılan kursların nerede ve ne zaman yapılacağını öğrenebilirsiniz. Bazı kurslar için başvuru süresi dolmuş olsa da yeniden kurs kayıtları yapılabiliyor. Bu yüzden bir önceki kurs alımlarını da takip etmeyi unutmayın.

0 comments on “işkur meslek kursu
  1. saadet allahverdi dedi ki:

    bende kurslara katılmak istiyorum şuan işsizim zaten banada yardımcı olurmusunuz eyer aşçılık kurslarınız varsa beniz ararmısınız telefon numaramı bırakayım belki ararsınız 05435526063 eyer başka işler olsada çalışırım temizlik çaycılık olsada yaparım şanlıurfa tokide oturuyorum yardımcı olursanız çok sevinirim çok mevburuz bu işe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir