İŞKUR ORDU İLETİŞİM

4 Ekim 2000 tarihinde İş ve İşçi Bulma Kurumunun kapatılmasıyla kurulan Türkiye İş Kurumu 2003 yılında resmi gazetede yayınlanmasından sonra, Türkiye İş Kurumu Kanunu ile kuruluş yasasını oluşturmuştur.

Kurumun görevleri arasında, iş ve işçi bulma, istihdamın korunması, işsizliğin önlenmesi, işsizlik sigorta ödemelerinin düzenlenmesi vardır. İş gücü verilerini yerel ve ulusal olarak araştırıp analiz etmek, iş gücü arz ve talebinin değerlendirilmesi, iş ve meslek analizlerini yapıp bu doğrultuda meslek danışmanlığı yapmak ve eğitim vermekte görev tanımının içindeki unsurlardır.

Gün geçtikçe kendini geliştiren ve yenileyen İŞKUR, işveren ve işçi için en iyi çalışma koşullarını yasal olarak koruyan bir yapıya sahiptir. İşçiye ihtiyacı olan işvereni, işçi almaya teşvik etmek adına yaptığı çalışmalar; hem işsizliğin azalmasını, hem işverenin rahatlamasını, hem de işçinin eğitim alıp kendini geliştirmesini sağlamaktadır.

Genel müdürlüğü Ankara’da bulunan İŞKUR’un, Türkiye’nin her yerinde il müdürlükleri bulunmaktadır. Genel iletişim hattının numarası 444 75 87’dir. Bu numarayı aradığınız hat otomatik olarak sizi, bulunduğunuz ildeki İŞKUR il müdürlüğüne bağlamaktadır. Ordu İŞKUR iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Telefon: (0452) 233 56 76 – 77

Fax: (0452) 213 14 61

Şube Müdürü: İsa KAYMAK

Adres: Bahçelievler mah. Adnan Kahveci Blv. No:19 ORDU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir