Kamu İhale Kurumu Uzman Yardımcılığı Başvurusu

Kamu İhale Kurumu (KİK) Uzman Yardımcılığı pozisyonu için sınav duyurusnda bulundu. Bu duyuruya göre ;

1.Grup KPSSP:103 Hukuk Fakültesi 5 Kişi

 2.Grup KPSSP:104 İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler 5 Kişi

3.Grup KPSSP:5 İnşaat Mühendisliği 3 Kişi olmak üzere toplamda 13 kişi Kamu İhale Kurumu tarafından Uzman Yardımcısı ünvanı ile istihdam edilecektir. Sınav için son başvuru tarihi 28/02/2011 günü mesai bitimine kadardır. Başvuru için gerekli olan şartlar ve belgeler aşağıda yer almaktadır. 

SINAVA KATILMA KOŞULLARI:

1) ÖSYM tarafından 27-28 Haziran 2009 veya 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) tabloda belirtilen puan türlerinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak, (yazılı sınava katılacak adayların sayısı, atama yapılacak kadro sayısının yirmi katından fazla olamayacağından, 1. ve 2. gruptan sınava girecek adayların en yüksek puanlı 100 kişi,3. gruptan sınava girecek adayların ise en yüksek puanlı 60 kişi içinde bulunmaları gerekmektedir. Her grup için son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da bu sınava kabul edilir).

2) Söz konusu sınavların yabancı dil testinden (İngilizce, Fransızca veya Almanca) %60 (36 doğru) veya daha fazla oranda doğru cevabı bulunmak veya bu yıllara ait Kamu Personeli Yabancı Dil Sınavında (KPDS) İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinin birinden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

3) En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin, tabloda belirtilen bölümlerini veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

4) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

5) 01.01.2011 tarihi itibari ile 30 yaşını doldurmamış olmak,

6) Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya erteletmiş olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak. (Müracaat tarihinde askerliğinin bitmesine 2 ay veya daha az kalmış olan adaylar da bu durumlarını belgelendirmeleri kaydıyla sınava başvurabilirler).

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

Son altı ay içinde çekilmiş 4,5 X 6 ebadında iki adet fotoğraf,

Nüfus cüzdanı fotokopisi ve 2009 veya 2010 KPSS Sonuç Belgesinin fotokopisi,

Sınav Başvuru Formu. (Adaylar, Kamu İhale Kurumu hizmet binasından veya www.ihale.gov.tr internet adresinden formu temin edebileceklerdir).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir