Kamuya Engelli Kadrosu Alınacak

Kamu kurumları, istihdam için, zorluklar boş pozisyonlar kalmasına neden, artık merkezi sınav kalmayacak.Yapılacak ayrı ayrı test etmek için engelli özürlü istihdam elimine olacaktır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Merkez Sınav ve Kura Koşullar Usulü Hakkında Alınan Yönetmelik Taslağı ile sivil hizmet özürlüler tarafından hazırlanan Bakanı Faruk Çelik’in imzasıyla Başbakanlığa gönderdi. Mevcut uygulamada, kamu kurum ve kuruluşları, devlet memurları tarafından doldurulacaktır pozisyonların sayısı yüzde 3 engelli memur istihdam etmek zorunda. Kamu kurum ve Nisan-Mayıs, Temmuz ve Ağustos ve Ekim-Kasım döneminde engelli personel alımı, üç sınav açabilirsiniz. Engelli personel alımı açılan sınavları için ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılır.

Of Özürlüler Maliye, Eğitim ve Sağlık bakanlıkları, İdaresi Başkanlığı, ÖSYM Başkanı, Türkiye Konfederasyonu, Engelliler Konfederasyonu ve Mahkeme görüş ve önerilerini dikkate alarak hazırlanan taslak yönetmelik ile devre dışı kamu sektöründe engellilere istihdam değişiklikler. Yönetmelik taslağına göre, merkezi olarak Sigara Görevlisi Seçme Sınavı, bu sınav ve / veya piyango teçhizatları amacıyla merkezi yapılacak. Sınav, ortaöğretim, lisans veya lisansüstü kurum olarak özür grupları yapmak için özürlü birey için lisans eğitimi sunuyor. Kura ve ilköğretim eğitim engelliler için en az eğitim ile uygulanacak bir memur olmak için. Kura ve yerleştirme Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılacak merkezi sınav. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu yönetmelik tüm sorunları sona erecek, engellilerin kamu sektöründe istihdam artık, dedi. Kamu kurum ve kuruluşlar, bu yönetmelik, özürlü Bakanı Çelik temsil eden tek bir kaynaktan yerine getirilecektir çalıştırma zorunluluğuna tüm sorumluluk, uygulama yardım kuruluşları bir nefes alacağını söyledi.
ZAMAN

0 comments on “Kamuya Engelli Kadrosu Alınacak
  1. Adnan dedi ki:

    MERABA BEN %90 ENGELLİYİM VE SU ANDA DA ISSIZIM KURUMLARA GIRMEYE CALISIYORUM VE GIREMIYORUM NERDE OLURSA OLSUN OLSUN CALISIRIM SAYGILARIMLA…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir