KOSGEB Danışmanlık Desteği Veren Firmalar

Yeni bir iş yeri açmak isteyen ya da aktif iş yerini genişletmek isteyen kişiler KOSGEB hibe ya da kredi desteği almaya başladı.http://www.kosgebkrediler.net adresinde detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Eğer sizin de bu şekilde bir girişimcilik planlamanız var ama gerekli finansman desteğini bulamıyor iseniz KOSGEB başvurularınızı yapabilirsiniz. KOSGEB Hibe rakamı 50 bin TL kredi rakamı ise 150 bin TL’dir. Hibenin herhangi bir geri ödemesi yok iken kredinizi verilen süre zarfı içerisinde faizsiz şekilde geri ödeyebilirsiniz. Hatta kolaylık sunmak amacı ile tarafınızdan belirli bir süre gelir vergisi de talep edilmemektedir. KOSGEB desteğini almak isteyen kişiler, bu hizmeti kolay almalarına olanak sağlayan firmalara yönelmeye başladı.

KOSGEB Danışmanlık Şirketleri

KOSGEB kredi ya da hibe almanız için ilgili projelendirme aşamasını tamamlamanız gerekiyor. Şirketler bu aşamada sizlere gereken desteği sunarak projelendirme sürecinde sorun yaşamanıza engel oluyor. İş plan projesi olarak da bilinen bu hizmete ek KOSGEB veri tabanına nasıl kolay üye olabileceğiniz, tarafınızdan hangi belgelerin talep edileceği hakkında da gerekli paylaşım yapılıyor.

Eğer geçmiş dönemler de KOSGEB tarafından düzenlenen girişimcilik kursuna katılım gösterdi iseniz gerek hibe gerek ise kredi almanız daha kolay olabilir. Her ilde belirli dönemler de kurslar açılmaktadır ve total de 70 saat eğitim verilmektedir. Eğitim sonunda belgelendirme ile de kursunuz tamamlanmış olur. Kurs hakkında daha fazla bilgi için KOSGEB resmi internet sayfasını ziyaret edebilir ya da ilgili numaralardan iletişim kurabilirsiniz.

Son olarak danışmanlık desteği veren firmalara nasıl ulaşacağınız hakkında da kısa bir bilgi paylaşımı yapalım. İnternet üzerinde benzeri hizmetleri veren birçok şirket var. Direk iletişim alanında yer alan numaraları arayarak çalışma şartlarını öğrenebilirsiniz. Yeri gelmişken kısaca belirtelim ki her sektörde söz konusu olduğu gibi bu alanda da kötü niyetli kişiler var. Dolandırılmamak, maddi kayıp yaşamamak için araştırmalarınızı yapın emin olun ve bu şekilde çalışmaya başlayın.

Kaynak: http://www.kosgebkredileri.net/kosgeb-danismanlik-hizmeti-verenler.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir