Kategori: “KPSS Kursları”

KPSS’Siz Personel Alımları Başladı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında pek çok devlet kurumunda başlatılan operasyonlar sonucunda binlerce devlet memuru açığa alınmıştı. Devletin her yapısına sızan FETÖ terör örgütü mensuplarının temizlenmesi için başlatılan operasyonlar sonucunda pek çok kişi gözaltına alındı ve mesleklerinden ihraç edildi. Durum böyle olunca pek çok kadroda memur açığı gündeme geldi. Bu memurların yerine hızlı bir şekilde atama yapmak isteyen devlet kurumları bazı kadroları için KPSS şartı aramadan memur alacak. Bu memurların alınmasında genel mülakat notu ile sıralama yapılacak. (daha&helliip;)

Okullarda Yeni Başlatılacak Dersler

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre okullarda öğrencilerin daha nitelikli bir şekilde ders alabilmesi ve gelişebilmesi için yeni dersler uygulanacak. Bu dersler daha çok araştırma ve uygulama üzerine olacak. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Ahmet Onur Ak tarafından yapılan açıklamaya göre, algoritma ve bilişsel düşünmeye yönelik dersler 5 ve 6. sınıflarda zorunlu, 7 ve 8. sınıflarda seçmeli olarak okutulacak.

İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, İsrail, Almanya, Finlandiya, Estonya, Çek Cumhuriyeti, Malezya gibi ülkelerin de temsilcileri ile görüşülerek verilecek olan dersler hakkında daha detaylı bir taslak oluşturulacak. Bu dersleri verecek olan öğretmenlerin de özel olarak eğitileceği bu proje kapsamında yer alan hedefler arasında geliyor. 9. sınıftaki öğrenciler ve öğretmenlere dağıtılmak için 1 milyon 437 bin 800 adet tablet bilgisayar seti de bu eğitim programının uygulanması için satın alındı. Bununla bilrikte 10 milyon 600 bin tablet bilgisayar setinin dağıtımı düzenli olarak yapılacak ve her yıl 2 milyon 650 bin öğrenciye teknolojik donanım eğitimleri verilecek. Bu uygulamalar ile sınıfların akıllı birer yuva olması hedefleniyor.

Kepçe Operatörü Arayanlar

Kepçe operatörlüğü hem zor hem de en gözde mesleklerden biridir. Öyle ki; kepçe operatörü işi arayanlar iş ilanlarını takip ederek iş bulmaya çalışıyorlar. Bunun dışında kepçe operatörü arayanlar da iş ilanlarını yayınlayabilir, iş arayanlara imkan tanıyabilirler. Her iki tarafta sayfamız üzerinden birbirlerine ulaşabilirler.

Kepçe Operatörü İş İlanları

(daha&helliip;)

Sertifika Programları

Özel sektörde özellikle de büyük şirketlerde iyi bir kariyer başlangıcı yapmak oldukça zor. Artık pek çok aday mülakat için seçilmeyi bile başaramıyor. Özgeçmiş bilgilerinizin yer aldığı (daha&helliip;)

Üniversite Son Sınıf Öğrencilerine Yapı Kredi'de Kariyer Fırsatı

Yapı ve Kredi Bankası Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Samsun, İstanbul Anadolu Yakası ve İstanbul Avrupa Yakasında yer alan kredi kartı satış (daha&helliip;)

KPSS Yerleştirmeleri İçin Gerekli Olan Evraklar

Kpss Yerleştirmeleri İçin Gerekli Evraklar

İşsizlik sorunu yaşayan genç nüfustaki artışın hızla katlanması sonucu gençlerin büyük bir çoğunluğu artık  geleceklerini güvence altına almak için Devlet Memuru olmak istiyorlar. Ülkemizde çıkarılan yasa gereği devlet memuru olmak isteyen herkesin önce Kamu Personel Seçme Sınavına girmesi gerekiyor. Kamu kurumları eleman alımlarında bağlı oldukları işkur müdürlükleri üzerinden yada diğer iletişim kanalları aracılığıyla sınav yapılacaksa sınav duyurusunda yada direkt başvuru kabul edilecekse başvuru duyurusunda bulunuyorlar ve nitelikleri uyan kişiler KPSS puanlarına göre açık olan pozisyonlara yerleştiriliyorlar. KPSS Yerleştirmeleri İçin Gerekli Olan Evraklar ÖSYM’nin yada başvuruda bulunulan kamu kuruluşunun internet siteleri üzerinden başvuru sürecinin başlamasıyla beraber açıklanıyor.

KPSS Yerleştirmeleri İçin Gerekli Olan Evraklar ‘ı süre sonuna kadar teslim etmeyen adaylar kazanmış oldukları haklarını kaybediyorlar ve yedek listede yer alan diğer adaylardan ilk sırada yer alan kişi kontenjana yerleştiriliyor. Bu nedenle başvuruda bulunduğunuz kamu kuruluşlarının ilanlarını sık bir şekilde takip ederek KPSS Yerleştirmeleri İçin Gerekli Olan Evraklar hakkında bilgi edinmeyi ihmal etmeyiniz ve hak kaybına uğramamak için KPSS Yerleştirmeleri İçin Gerekli Olan Evraklar ‘ı zamanında ilgili makamlara teslim ediniz.

Sağlık Bakanlığı Atamaları Tercih Kılavuzu

Sağlık Bakanlığı 2011 yılında 12.000 memur alınacağını açıkladı. 2011 Sağlık Bakanlığı Atamaları Tercih Kılavuzu 13-17 Ocak 2011 tarihleri arasında ÖSYM ‘nin kendi internet sitesi olan  http://www.osym.gov.tr  adresinden yayınlanacaktır. Sağlık Bakanlığına başvuruda bulunmak isteyecek olan adayların yayınlanan bu kılavuza uygun olarak hazırlayacak oldukları başvurularını 13-17  Ocak 2011 tarihleri arasında yukarıda belirtmiş olduğumuz ÖSYM ‘nin internet sitesi üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Elden yada posta yoluyla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. (daha&helliip;)

Wushu Aday Hakem Kursu İlanı

Türkiye Wushu Federasyonu tarafından 2011 yılına ait hakem kursu programı açıldı.Wushu Aday Hakem Kursu İlanı  ‘na göre büyük bir katılım ile gerçekleşmesi beklenen kursun tarihleri 11-12 Mart olarak belirlendi. Bu seneki kursun yapılacağı il olarak ise Malatya seçildi. Wushu Aday Hakem Kursuna katılmak isteyen kişilerde aranılan ortak özellikler ise TC vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak ve 45 yaş veya altı olmak, asgari lise mezunu yada dengi bir okuldan mezun olmak, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis cezası almamış olmak.

Taksirli suçlar bu kapsam dışında tutulmuş. Ayrıca af kapsamına girmiş olsalar bile devletin şahsiyetine   karşı işlenen suçlardan ceza alan kişiler Wushu Aday Kursuna katılamıyorlar.

Ankara KPSS Eğitim Kursları

Devlet memuru olmak yada öğretmenlik atamaları için artık KPSS sınavlarına girmekte yetmiyor. İstediğiniz atama yada kadro için KPSS sınavından çok yüksek bir puan almanız gerekli. İşte bu noktada devreye dershaneler giriyor. KPSS için kurs veren eğitim kurumları mevcut. Biz bugün sizlerle sayfamız üzerinden Ankara KPSS Eğitim Kursları ‘nı paylaşacağız. Ankarada KPSS kursuna hazırlanan ve tek başına bu işin içinden çıkamayacağınızı düşünerek bir destek arıyorsanız  özel olarak düzenlenen KPSS kurslarına katılabilirsiniz. KPSS kursları için dershaneler arasında değişmekle beraber 750 lira ila 1.500 lira arasında ücret uygulanmaktadır. Ankara KPSS Eğitim Kursları için önerebileceklerimiz şunlar;

KARACAN AKADEMİ

İletişim Bilgileri:

Tel:0 312 435 96 00(PBX)

Faks No:0312 435 96 04 (daha&helliip;)

Meslek Eğitim Kurs Başvuruları

Her yıl daha da büyüyerek artış gösteren işsizlik oranları ile birlikte artık devlet bu sorunu çözmek için harekete geçti. Sanayi odaları aracılığı ile yapılan bir çok araştırma sonucu gösterdiki ülkemizdeki işsizliğin birinci nedeni işverenlerin aramış olduğu nitelikli elemanı bulamamalarıydı. Bu soruna çözüm olması için yeni bir proje devreye sokuldu ve meslek eğitim kursları verilmeye başlandı.

 Ağırlıklı olarak belediyeler tarafından verilen meslek eğitim kurslarına İşkur da dahil edildi. İşkur kurslarının bir avantajı da eleman alımında bulunacak işyerleri ile ortak olarak düzenlenmeleri ve iş arayanları kursun sonunda başarılı olmaları halinde istihdam garantisi ile kursa başlatmaları. İş verenler işe adaptasyon sırasında işçilere hiç bir şekilde ücret ödemeden bir nevi staj yaptırma imkanı bulurken, iş arayan kişilerde işkurdan kurs dönemi boyunca almış oldukları günlük 15 lira ücret ile meslek sahibi olma fırsatını yakalamış oluyorlar.

Meslek Eğitim Kurs Başvuraları için geçerli olan tarihler ise İşkurun internet sitesi üzerinden duyuruluyor. Ayrıca İşkur sitesine üye olarak Meslek Eğitim Kurs Başvuruları ‘nızıda site üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Yukar k