Kreşlerde Kuran Eğitimi Atamaları

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kreşlerde kuran eğitimi atamaları yapılacak. Bildiğiniz gibi kuran kurslarında yaş sınırı ortadan kaldırıldı. Şimdi de okul öncesi yani kreşlerde de kuran eğitimi vermeye hazırlanılıyor. Dini Bilgiler ve Kuran-ı Kerim adı altında iki bölümden oluşacak olan eğitimlerde Allah ve Peygamber sevgisi gibi konuların yanı sıra, noktaları birleştirme, boyama gibi etkinliklerde yapılacak. Uzun zamandır yapılması plananan bu eğitim şimdilerde gündemdeki yerini koruyor. Ailelerden gelen istekler üzerine çalışmalarına başlayan Diyanet İşler Başkanlığı, kendi personeli ile eğitim vermek için hazırlanıyor.

Kreşlerde kuran eğitimi atamaları Diyanet’in kendi personelleri arasından yapılacak. Yani, artık kuran kursu öğreticileri okul öncesi öğreticisi olarak görev yapacaklar.

İzmir,İstanbul,Kayseri,Diyarbakır,Gaziantep,Ankara,Adana,Samsun,Rize ve Erzincan’da bu eğitim verilmeye geöen yıl başlandı. Yakın zamanda tüm Türkiye’de kurslar açılarak eğitimler aralıksız devam edecek. Kreşlerde görev alacak olanların okul öncesi öğretmenliği diploması olması, eğer diploma yoksa İlahiyat mezunu olan ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Halk Eğitimi Merkezlerinden okul öncesi eğitimi sertifika programına katılmış olanlar görev yapabilecekler. Kreşte çocuklara oyunlarla birlikte din dersi en güzel şekilde verilmiş olacak.

One comment on “Kreşlerde Kuran Eğitimi Atamaları
  1. Züleyha Özdemir dedi ki:

    Az ingilizce ileri derece kürtçe bilmekle beraber imam hatip ve ilahiyat önlisans mezunuyum .3-3/5, yıl kadar fahri hocalık yaptım DİB atamalarına da müracaat ettim.Hayalim olan İstanbulda veya olmadı Ankarada Kur’an hizmetkarlığına talibim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir