Memur alım ilanları

Yeni yıla girmeye sayılı günler kala Devlet Personel İşleri Genel Müdürlüğünde çalışmalar tüm hızı ile sürüyor. 2012 yılında kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak devlet memuru sayısını belirlemeye çalışan yetkililer yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdürürken devlet memuru olmak isteyen kişiler de çıkacak müjdeli bir haberi bekliyor. 

Genelde kamu kurum ve kuruluşlarına alımlar Ocak ayı ve Haziran ayı olmak üzere yılda iki kere yapılıyor. Bu yılda alımların değişmeden bu aylar içerisinde yapılması beklenirken önümüzde ki günlerde hangi Bakanlığın kaç personel alacağına dair kesin listenin yayınlanması bekleniyor.

Açıklanan pozisyonlar için yine rekor başvurular beklenirken bu başvurularda şansı olabilmeniz için yüksek bir KPSS puanı kazanmış olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra bir çok pozisyon için sınav açılıyor. Bir çok kadro için yüksek puan sadece sınava girmeye hak kazanmanıza yardımcı oluyor. Alınacak memur sayısının açıklanmasının ardından gelişmeleri sayfamız üzerinden duyurmaya devam edeceğiz.

0 comments on “Memur alım ilanları
  1. serdar dedi ki:

    selam ben serdar iktisat kamu yönetimini 4 sene
    ünerversiteyi bitirdim 1981 dogumluyum bilgisayar teknisyenim şoförlügümde var sizden habersiz bırakmamanızı istiyorum saygılarımla serdar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir