Meslek Eğitim Kurs Başvuruları

Her yıl daha da büyüyerek artış gösteren işsizlik oranları ile birlikte artık devlet bu sorunu çözmek için harekete geçti. Sanayi odaları aracılığı ile yapılan bir çok araştırma sonucu gösterdiki ülkemizdeki işsizliğin birinci nedeni işverenlerin aramış olduğu nitelikli elemanı bulamamalarıydı. Bu soruna çözüm olması için yeni bir proje devreye sokuldu ve meslek eğitim kursları verilmeye başlandı.

 Ağırlıklı olarak belediyeler tarafından verilen meslek eğitim kurslarına İşkur da dahil edildi. İşkur kurslarının bir avantajı da eleman alımında bulunacak işyerleri ile ortak olarak düzenlenmeleri ve iş arayanları kursun sonunda başarılı olmaları halinde istihdam garantisi ile kursa başlatmaları. İş verenler işe adaptasyon sırasında işçilere hiç bir şekilde ücret ödemeden bir nevi staj yaptırma imkanı bulurken, iş arayan kişilerde işkurdan kurs dönemi boyunca almış oldukları günlük 15 lira ücret ile meslek sahibi olma fırsatını yakalamış oluyorlar.

Meslek Eğitim Kurs Başvuraları için geçerli olan tarihler ise İşkurun internet sitesi üzerinden duyuruluyor. Ayrıca İşkur sitesine üye olarak Meslek Eğitim Kurs Başvuruları ‘nızıda site üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

0 comments on “Meslek Eğitim Kurs Başvuruları
  1. türkan dedi ki:

    selam bende meslek edindirme kurslarından faydalanmak istiyorum bilgilerinize arz ederim sakaryadan selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir