PTT 2500 Personel Alımı Başvuru Şartları

Geçtiğimiz günlerde ülkemizin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme bakanı sayın Ahmet Arslan, adı geçen bakanlığa bağlı olarak hizmet veren ülkemizin en stratejik kurumlarından biri olan Posta ve Telgraf Teşkilatı yani kısa adı PTT’ye 2017 yılı içerisinde 2 bin 500 adet personel alınacağını açıklamış söz konusu olan bu açıklama işsiz olan ya da daha iyi bir işe girmek için fırsat arayanlar için büyük bir müjde olmuştur. PTT 2500 personel alımı başvuru şartlarına yönelik olarak açıklamalarda bulunulmuş olmak ile beraber bu kapsamda alımı yapılacak olan ilk beş yüz kişi başvuru süreci başlamış bulunmaktadır.

Hali hazırda başvuruları başlamış olan bu büyük personel istihdamına yönelik detaylar ise şu şekildedir;

  1. Söz konusu olan bu ilana yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler başvuru yapabilmektedir,
  2. Yaş sınırı olarak en az on sekiz en çok otuz beş yaşında olmak gerekmektedir,
  3. Başvuru yapacak olan erke adayların askerlik ile ilişiği bulunmamak,
  4. Gişe ve Büro Memuru görevleri için başvuracak olan kişiler için 2016 KPSS’den en az 70 puan almış olmak,
  5. Yine aynı kadroya başvuru yapabilmek için kurum tarafından başvuru formunda belirtilmekte olan dört yıllık lisansa programının herhangi birinden mezun olmak,
  6. Dağıtıcı kadroları için başvuru yapmak isteyen kişilerin yine söz konusu olan formda belirtilmekte olan iki yıllık ön lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2016 yılındaki KPSS’den en az 60 puan almış olmaktır.
  7. Yine aynı kadro için B sınıfı ve A2 sınıfı ehliyet sahibi olmak,
  8. Başvurular ise 13 Şubat- 18 Şubat 2017 tarihleri arasında PTT’ye ait olan resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.
  9. Yapılacak olan eleme sürecinde KPSS puanı itibari ile ilk iki binlik dilime girecek olan kişiler sözlü sınava çağırılarak bu aşamada tekrardan bir eleme sürecine tabii tutulacaktır. Asıl olarak kazananlar bu sözlü sınav sonrasına belli olacaktır.
  10. Alım yapılacak olan kadroların tümü İstanbul’da bulunmakta olup kazanan kişiler belli bir süre boyunca bu ilde çalışmak zorunda olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir