Senet Kırdırmak

Eğer senet kırdırmak istiyorum doğru yerdesiniz. Size senet kırdırma ile ilgili gerekli bütün bilgileri vermeye çalışacağız. Bildiğiniz gibi günümüzde senetlerden dolayı sıkıntı yaşayanlar var. Özellikle karşılıksız çekler insanların canını yakıyor. Bu yüzden senet ile ilgili bir işiniz varsa çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Senet Nasıl Kırdırılır?

Senet hazırlanırken mutlaka borçlu kişinin kendi el yazısı ile senedi hazırlatın ve imzalatın. Ayrıca, bütün boşlukları eksiksiz olarak doldurtun. Aldığınız senetlerin tahsilatı için ise kesinlikle bankayı kullanın. Bunun yanı sıra, senetin tahsilatını elden de yapabilirsiniz.

http://www.senetlekredi.com/senet-kirdirmak/

Eğer senedin günü geldiyse ve kişi ödemeyi yapmıyorsa o zaman bir Avukattan yardım alın. Haciz kararı çıkartarak kişinin varsa malına mülküne haciz koydurun. Borçlu kişi borcunuzu ödeyeceğine taahhüt verirse o zaman sıkıntı yok demektir. Ancak, ödeme yapılmazsa borçlu kişi hapse girecektir. Ancak, borçlu kişinin üzerine kayıtlı hiçbir mal veya mülk yoksa o zaman senet boş bir kağıttan farksız olacaktır. Böyle bir durumda borçlunun iyi niyetli olduğunu düşünmekten başka bir çareniz olmayacaktır. Ayrıca şunu da belirtmek istiyoruz. Senet değil çek kırılır.

Bankaya Senet Kırdırma

Bankalar çekleri kırar ancak senedi karşı tarafı tabiri caizse öttürürler.  Senedi  genellikle karanlık işlerle uğraşanlar kırar ki bu da karşı taraf için pek hayırlı olmaz. 500 Lirayı 1000 Lira olarak kırarlar ve kişi zarara uğramış olur. Eğer senedinizin günü geçmişse iyi bir Avukat bularak borçluyu icraya verebilirsiniz. Son olarak eğer borçlu emekli ise o zaman işiniz zor demektir. Çünkü, icraya dahi verseniz ve adamın hiçbir mal varlığı yoksa emekli maaşına el konulamaz. O zaman işiniz çok zor hatta imkansız bir hale gelecektir. Mafyaya falan da sakın bulaşmayın.

Kaynak: www.senetlekredi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir