TEV üstün Başarı Bursu

TEV öğrenim süresince desteklediği maddi imkanı olmayan ve vakfın kriterlerine uyan öğrencilere verdiği bursun yanısıra Lisans Seçme ve Yerleştirme sınavına  MF1, MF2, MF3, MF4, TM1, TM2, TM3, TS1, TS2 türlerinden girmiş ve ilk 2000′ e ve temel bilimlerden sınava girip ilk 3000’e  girebilen ve başvuru yapan  öğrencilere Üstün Başarı Bursu sunmaktadır.

  TEV Üstün Başarı bursundan yararlanabilecek dallar;hukuk, sağlık bilimleri, mühendislik-mimarlık, idari- temel-sosyal bilimlerdir.

TEV’in tüm burs adaylarında aradığı başarılı( öğrenim durumuna göre başarı puanı ve not ortalamaları baz alınmakta), maddi imkanı olmayan, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olan, karakteri güçlü ve düzgün, sağlam olan, milli duyguları gelişmiş T.C vatandaşı öğrencisi olma kriterlerine ek olarak, Üstün Başarı Bursu başvuru formunun online olarak doldurulmasını ve resmi sitede yer alan gerekli ek belgelerin sağlanmasını şart koşmaktadır.

tev mülakat ve sınavı

Şartları yerine getiren öğrenciler arasında ön eleme yapılacak olup, bu aşamayı geçen öğrenciler kompozisyon yazma sınavına tabii tutulacaktır. Bu sınav İstanbul ve Ankara’ da yapılıp, ayrı bir aşama olarak görülecek ve bu aşamayıda geçen öğrenciler sözlü mülakat için yine İstanbul ve Ankara’da toplanacaktır. Bütün aşamalardan başarıyla geçen ve bursu almaya hak kazanan öğrenciler yazılı olarak bilgilendirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir