Türk Kızılayı Gayrimenkul Kredi Hesaplama

oturabilirsiniz. Bir kiracı oturttuğunuz zaman kiracınız sizin yerinize kredinizi öderken sizlerde oturduğunuz evin kredisini verirsiniz. Böylece bir birikim ortaya çıkar. Böyle avantajlı bir durum meydana getiren konut kredilerini almak için Türk Kızılayı Bankasına başvuruda bulunabilirsiniz. Üstelik Türk Kızılayı gayrimenkul kredisi almak isteyen kişiler için web sitesinde bir hesaplama aracı da bulundurmaktadır. Yine de sizlere bir örnek verelim ve hep birlikte bir gayrimenkul kredisi hesaplaması yapalım.

KIZILAY KONUT KREDİSİ

Türk Kızılayı aracılığı ile 100.000 lira gayrimenkul kredisi aldınız diyelim. Çektiğiniz bu 100.000 liralık kredi için de 72 ay vade süresi tercih ettiniz ve 72 ay taksite bağladığınızı varsayalım. Böyle bir durumda aylık ödemeniz, toplam tutarınız, dosya masrafınız ve kredi faiz oranınız ne durumda olur tek tek bakalım.

KIZILAY KREDİ HESAPLAMA

  • Almak istediğiniz bu kredinin dosya masrafı 500 lira olacaktır.
  • 000 liralık kredinize 72 ay vade koyduğunuz zaman aylık ödemeniz gereken tutar 2.030.71 Türk Lirası olacaktır.
  • Aldığınız gayrimenkul kredisi için koyulacak olan belirlenmiş kredi faiz oranı ise % 1.12’dir.
  • Tüm bu verilere göre sizlerin 100.000 liralık kredinize, 72 ay vade ile aylık % 1.12 faiz oranı ile birlikte sizlerin toplam ödeyeceğiniz tutar, 147.550.12 Türk Lirası olacaktır.

Sizlerde Türk Kızılayı gayrimenkul kredilerinden faydalanmak istiyorsanız, bahsettiğimiz bilgileri temel alarak bir hesaplama yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu hesaplama aracını web sitesinde de bulabilir ve dilediğiniz verileri değiştirerek hesap yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir