Türk Vatandaşları için Gidiş-Dönüş Seyahat Zorunluluğu olan Parkurlar

Yasadışı göçmenliğin önüne geçmek, varılan ülke sonrası seyahat planının kontrol edilebilmesi, kaçakçılık gibi olumsuzlukları önlemek başlıca nedenler olarak bazı ülkelerce farklı ülke vatandaşlarına tek yön seyahateizin verilmemekte, gidiş-dönüş seyahat zorunluluğu bulunmaktadır.

  Bu konuda havayolları yolcularını ilgili seyahatlerde rezervasyon ve bilet alımı esnasında uyarmaktadır ancak ihmaller neticesinde çok büyük sorunlar teşkil ettiği için konu hakkında sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızı dikkatinize sunuyoruz.

 Astana, Zagreb Almaata, Singapur, Hong Kong, Tunus, Tahran, Odessa, Tiran, Priştina, Bangkok, Kişinev, Seul, Üsküp, Prag, Saraybosna, Bükreş, Paris, Nice, Lyon, Tokyo, Osaka, Kahire, Lubliyana, Sanaa, Doha, Belgrad, Helsinki, Addis Ababa, Lagos, Venedik, Brüksel, Muskat noktalarına tek yön seyahat mümkün olmamaktadır.

  Bu şehirlere ilaveten Pristina ve Üsküp için normal pasaportlu Türk vatandaşlarından gidiş- dönüş seyahat biletinin yanı sıra davet mektubu da gerekmektedir.

  Aksi takdirde kalış-varış havaalanlarında gözaltına alınmaktadırlar.  Bu tür olumsuzluklar yaşanmaması, sınır dışı edilme gibi sıkıtnıların yaşanmaması için bilet temin edecekleri süre içerisinde bu uyarıları dikkate almaları gerekmektedir.

Daha fazla bilgi için sizlerde yorumlar kısmından paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir