TürkPetrol Vakfı Bursu

Türk Petrol Vakfı 2012-2013 dönemi burs başvuruları 1-12 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır. İlgili bursa başvuran adayların İstanbul’daki devlet üniversitelerinde okumaları şartı bulunmaktadır. Hazırlık veya ilk senesini okuyan öğrenciler bursa başvuramazken, hazırlık ya da 1. Sınıf olarak ilk sene öğrenimini tamamlayarak bir üst sınıfa geçen öğrencilerin başvuruları değerlendirmeye alınacaktır. Belirtildiği gibi üst sınıfa geçen öğrencinin alttan dersi bulunmaması gerekmektedir.

Aynı zamanda not ortalama kısıtlaması vardır ki buna göre; 4,00’lık sistemde en az 2,80; 100’lük sistemde ise en az 70 ortalamaya sahip olan adaylar başvuruda bulunabileceklerdir. Türk Petrol Vakfı Bursu’ndan faydalanmak isteyenler öğrencilerin öğrenim kredisi alıyor olabilirken, farklı burslardan faydalanmıyor olmaları gerekmektedir. Herhangi bir suç ya da nedenden ötürü disiplin cezası almış öğrenciler burstan faydalanamazlar.

 Yukarıda belirtilen şartları sağlayan örenciler; her sayfası mühürlü ve ıslak imzalı öğrenci belgeleri ve not dökümleriyle birlikte 2 adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopilerini de temin ederek Türk Petrol vakfı Bursuna şahsen başvuruda bulunabileceklerdir.

Kontenjanın uygun olması durumunda ikinci öğretimde okuyan ve not ortalaması 3.50 üzeri olan öğrencilerin de başvuruları değerlendirmeye alınabilecektir.

Türk Petrol Vakfı iletişim bilgileri;

Adres: Muallim Naci Cad. İncesu İş Merkezi No.43/a Kat:4 Ortaköy Beşiktaş/İSTANBUL

0 comments on “TürkPetrol Vakfı Bursu
  1. ethem dedi ki:

    sizinle çalışmak isterim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir