BURÇLARA GÖRE İŞ SEÇİMİ

Burçlara Göre İş Seçimi

Çoğumuzun günlük gazetelerin astroloji bölümünden sıkı bir şekilde takip ettiği burçlarımız acba iş hayatımızı nasıl etkiliyor? Hangi iş ve meslek grupları bizim için daha iyi olur ve hangi mesleği seçersek kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanırız? İnanıp inanmamak size kalmış ama her burç gezegenine ait meslek grupları ayrı ayrıdır. İşte burçlara göre meslek önerileri

Koç burcuna uygun meslekler

Koç burcu olan kişiler cesaret, yenilik, yaratıcılık, zeka gerektiren işlerde çok başarılı olurlar.

Sporun her dalında  profesyonel sporcu olarak, emir komuta zincirinin başında olduğu her türlü müdürlükte, araştırma alanlarında, siyasette, yaratıcılıklarını sergiliyebileceklerin mühendislik ve teknisyenlik  mesleklerinde başarılıdırlar.

 

Boğa Burcuna Uygun Meslekler

 

Boğa burcunun karakteristik özelliği olan ciddiyet, kararlılık ve sebat mesleki anlamda onları bir adım öne çıkarır. Sabır ve sorumluluk gerektiren işlerde başarılıdırlar. Ayrıca sanatsal alanlarda venüsün getirdiği sanatsal yeteneklerinide kullanabilirler. Uygun meslekler kuyumculuk, mimarlık, ticaret, bankacılık sektörü olarak sayılabilir.

 

İkizler Burcuna Uygun Meslekler

 

İkizler burcu masa başına mahkum olmadığı her işte başarılı olur ve mutlu bir iş yaşamı sürer. Bu burç için uygun meslekler arasında gezgin, pazarlama elemanlığı, tezgahtarlık,  sekreterlik,  bilgisayarla ilgili işler, avukatlık sayılabilir.

Yengeç Burcuna Uygun Meslekler

 

Bankacılık, bankerlik, hasta ve çocuk bakımı, muhasebe, toplumla ilgili çalışmalar, zihinsel engelli öğretmenliği, hemşirelik, lokanta işletmeciliği gibi işler yengeçler için idealdir.

 

Aslan Burcuna Uygun Meslekler

Liderliğini ön plana çıkarabilecek müdür, direktör, komutan yönetim kurulu başkanlığı uygun meslekler olarak sayılabilir.

Başak Burcuna Uygun Meslekler

 

Detaycılıklarını ve titizliklerini sergileyebilecekleri araştırma alanları,tıbbın çeşitli bölümleri ve hesap işleri onlar için uygun meslek dallarıdır.

Terazi Burcuna Uygun Meslekler

Denge gerektiren hukuğun her dalında başarılı olurlar. Mimar, heykeltıraş lıl gibi sanat dallarıda uygundur.

Akrep Burcuna Uygun Meslekler

Matematik, tıp, maden mühendisliği, astroloji, fizik, kimya, gazetecilik uygun meslek dalları arasında yer alır.

Yay Burcuna Uygun Meslekler

Din, felsefe bölümü, eğitim görevlisi, öğrencilerinin çok sevdiği bir öğretmen olabilir. Sosyal yöneticilikte yapabilrler

Oğlak Burcuna Uygun Meslekler

Otoritelerini kullanabilecekleri her meslek dalı uygundur. Bilimsel konularda çok iyidirler. Kimya, tıp, politika, matematik gibi meslek dalları için uygundur.

Kova Burcuna Uygun Meslekler

Kendisininde öğrenebileceği ve etrafıra öğretebileceği her meslek grubunda başarılı olur. Yazar, öğretmen, konuşmacı, elektronik, bilgisayar programcılığı gibi meslekler sayılabilir.

 

Balık Burcuna Uygun Meslekler

Duygusallığını kullanabileceği hayal gücü gerektiren işlerde başarılı olurlar. Edebiyatın her dalı, roman yazarlığı, müzisyenlik, merhametini gösterebileceği doktorluk, hemşirelik gibi meslek gruplarına uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir