Fizik Tedavi İlave Para Miktarları

Sağlık hizmetlerinde önemli değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerden hiç şüphesiz en fazla zarar gören hastalar ise fizik tedavi hastaları oldu. Sağlık uygulamalarına ilişkin düzenlemelerde hastaların yol ücretleri, refakatçilerinin ücretleri ve bunun gibi ücretlerin sınırlandırılması ile hastalar zor durumda kaldı.

Fizik tedavi hastalarının bazılarında fizik tedavi seansları az gelmekte ancak devlet tarafından sınırlandırılan seans saati yüzünden hastaya günlük yeteri kadar seans yapılmamasına neden olmaktadır. Bu durum sonucunda da hasta yeteri kadar iyileşme gösteremiyordu.

Fizik tedavi hastalarının 60 saatlik seans hakkı vardır. Eğer bu seans hakkını doldurmuş ve hala yeteri kadar iyileşme kat edememişler ise hastanın isteğine göre fizik tedaviye devam edilme kararı alına bilir. Ancak fizik tedavi ilave para miktarları nedeni ile çoğu hasta bu tedavinin devamını getiremez. Hasta durumuna göre fizik tedavi seans ücretleri azalmaktadır. Ancak 60 seanslık bir uygulama daha isteyen en kötü derecedeki hasta 24,000’e yakın durumu en iyi olan hasta ise 5,000’e yakın ücret ödemesine tabi tutulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir