POLİS MAAŞLARI

Canımızı, namusumuzu ve malımızı emanet ettiğimiz, halk hizmetini ve güvenini görev edinen polisler, görevleri dahilinde resmi tatillerde, bayramlarda çoğunluğu mesai de olan polisler ne kadar maaş alıyorlar?

Emniyet teşkilatının en alt rütbesine sahip olan polis memurlarından; Polis Meslek Eğitim merkezi mezunu bir polis memuru aylık 2315 TL , Polis Meslek Yüksekokulu mezunu bir polis memuru da 2314 TL maaş almaktadır. Polis memurunun bir üst rütbesinde ki Başpolis Memuru maaşı 2574 TL. Polis merkezlerinde grup amirliği, şubelerde kısım amirliği yapan komiserler; 2489 TL, yardımcıları; 2396 TL maaş almaktadırlar.

 Polis merkezi amirliği ve şubelerde Büro amirliği yapan Başkomiserlerin maaşları ise 2615 TL civarındadır. Emniyet amirleri İlçe Emniyet Müdürlüklerinde ve şube müdürlüklerinde Bürolar amirliği görevini yürütür ve 2748 TL maaş almaktadırlar. 4. sınıf Emniyet müdürleri şube/ilçe müdür yardımcılığı konumunda görev yaparlar ve 2955 TL maaşları vardır. Şube/İlçe Emniyet müdürü görevinde ki 3. sınıf Emniyet müdürleri 3018 Tl maaş alırlar. İl Emniyet Müdür yardımcı görevindeki 2. sınıf Emniyet müdürlerinin maaşı 3081 TL’dir. 1.Sınıf/Eerkez Emniyet Müdürleri; İl Emniyet Müdürü görevlerini yürütüler ve 3180-3719 TL maaşları vardır.

 Bilginize sunulan rakamlar evli, 2 çocuk babası olarak aile yardımı da alan polis personellerinin maaşıdır ve net rakamlardır. Bilgi alışverişi için sizde yorumlar kısmından bilgilerinizi ve sorularınızı paylaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir