Başvurusu Başlayan ve Devam Eden Burslar

Başvurusu başlayan burslar 2014 yılının öğretim yılı başlangıcı ile birlikte başladı. Uzun bir yaz tatili ardından açılan üniversiteler yeni ve eski öğrencilerini bekliyor. Öğrenciler üniversite heyecanı ile birlikte masraf yapmaya da başlayacaklar ve kalacak yer sıkıntısından bu yerin parasına kadar her şey için ailenin elinden yüklü miktarlar çıkmaktadır.

Burs başvurusu başlayan kurumlar internet aracılığı ile burslarını duyurdular ve gerekli belge, aranan şartlar dahil olmak üzere her ayrıntı açıklandı. Maddi durumu el vermeyenler ilk önce başvurusu başlayan ve devam eden bursları araştırıyor ve bunlara başvuruyor. 

Başvurusu devam eden burslar online olarak da belge kabul eden kurumlar var. Ancak bazı kurumlar online sistem yerine belgelerin posta yolu ile kuruma direk ulaştırılması şartını ortaya koyuyor ki bu tamamen kurumun kendi isteğine bağlı. Ancak internetten online başvuru yaptığınız burs başvurunuz kabul edilirse  posta yolu ile istenilen belgeleri göndermeniz gerekebilir ve internet üzerinden yaptığınız başvuruların sonuçlarını mutlaka kontrol edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir