Memuriyetten ayrılanlardan emeklilik ikramiyesi alabilir

Memuriyetten ayrılanlardan emeklilik ikramiyesi alabilir;İncil’in “bonus” ile ilgili geçmişte kamu hizmeti terk edenler, Emekli Sandığı, Sosyal Güvenlik veya Bağ-Kur emekli aylığı, memuriyette kez bağlı olarak, Anayasa Mahkemesi terk sivil hizmet ikramiye yasa hükmünü iptal ödenemeyeceğine ki, dedi.

iptal etmek için karar Resmi Gazete’de yayın 9 Temmuz 2011 tarihinden itibaren yürürlüğe girmiştir

.

HUKUK DERS son “, bir işveren ya da emekli kim kamu hizmeti, sosyal güvenlik veya bağ-kurulum ayrıldıktan sonra özel sektörde çalışan bir işçi olarak Anayasa Mahkemesi’nde NEREDEYSE
IS Emekli Sandığı emeklilik için bir işten çıkarma konusu sol “memuriyette hizmetlerin yasal hüküm nedeniyle emeklilik ikramiye ödenemeyeceğine (Anayasa Mahkemesi, 5 Haziran tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan, 2009 5 Şubat2009 Tarihi ve E. 2005/40 yayımlanan, iptal edildi Karar No: K.2009/17).
Anayasa Mahkemesi kararı, yasal düzenleme, 5 Haziran 2010 tarihine kadar bilinen bir yıl süreyle iptal kararı doğrultusunda yapılır. Ancak yeni düzenleme “Son kez, Emekli Sandığı ve işten çıkarma durumuna emeklilik özne” verilen Anayasa Mahkemesi kararı sayılmıştı (Daha fazla bilgi için bkz. Şükrü Kızılot, “Anayasaya aykırı neredeyse göz ardı Büyük ikramiye Emeklilik Düzenlemesi “, Hürriyet, 23 Haziran 2010).

SON KARAR
Bunun üzerine, Anayasa Mahkemesi yine, “iptali” açıldı. Mahkeme 12 2011 neredeyse “yasal elbette olacaktır” iptal etmeye karar verdi Mayıs. 16 Mayıs 2011 Hürriyet “başlığı altında ikramiye almak için istifa etti görevlisi” R. Gazetede yürürlüğe giren 9 Temmuz 2011 tarihli gerekçeli iptal kararı, açıkladı. Sonra yapılan ilk hüküm “sadece bağlayan Resmi Gazete’de ve yasama, yürütme ve yargı organlarını, idare makamlarını, gerçek ve tüzel kişiler yayınlanan Anayasa Mahkemesi kararları,” son paragrafta
Anayasanın 153 “konsensüs” iptal olduğu gerekçesiyle Anayasa 153.Maddesine aksine, düzenlemeyi iptal kararı. Sosyal Güvenlik veya emeklilik kararı 9 Temmuz 2011 yayınlanmasından bu
1 Tarih göre Link-Kur, memuriyette kez herhangi bir yasal engel olacak ve bonus ödeme vermedi.
2. Daha önce, Hürriyet deneme siperler ve dilekçe örnekleri ile ilgili ısrarlı uyarıları, dava dosyasına açılan idari mahkemeler ya da Danıştay, hit aşamada “temyiz” göre ikramiye almak mümkün.

EYLEM YOK
Hürriyet “açık durumda” dava açılmış olmasına rağmen (maalesef) açmayanlara ikramiye zorunda değilsiniz, uyarmak ısrar AÇMAYANA.
Nedeni, bu eylem için Anayasa makale 153 alıyor.Bu madde hükmü “yürüyüş iptal kararları”, ikramiye dava yayınlandı değildir alamadım olacağını açıkça belirtti. Sosyal güvenlik katkıları
ödemiş insanların binlerce yıl boyunca, yüzlerce, ya da bir hakkı varsa diğerlerinin, yani ödenen ikramiye, “” 9 2011’denitibaren Temmuz tarihinde emekli olanların “hükümet” edenlerin dava ” bizim için gerek öder.Davaya kamu vicdanının prensipleri açısından hiçbir çocuk meme hukuk “ikramiye ve köpeklerin ödenmemesi” kural “ve” adalet “ağlamadım” diye düşünenler “rahatsız.
Devlet, onların güven pişman olmamalıdır.
Özgürlük – Şükrü Kızılot

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir