Suriyeli Kadınlar İle Evlilik

Suriye’de evlilik ciddi bir olgudur. (http://www.suriyelikadinlar.com) Ve oldukça önemli bir durumdur. Hatta birçok bilgiye göre Suriyeli kadınlar için evlilik bir kurtuluş yoludur. Hayatlarının yeniden başladığı ve değiştiği, önemli bir kurtuluş. Kurtuluş dediğimiz zaman elbette pek olumlu bir çağrışımda bulunmamaktadır. Fakat burada anlatmak istediğimiz Suriyeli kadınlar için evliliğin ne kadar önemli bir durum olduğudur. Suriyeli kızlar, belli bir yaşa geldiklerinde büyük bir özlem ile bu bilinmezliğin beklentisi içerisine girerler. Çünkü Suriyeli kadınlar hayatları boyunca bunun için eğitilmektedirler.

Aileleri Suriyeli kadınları evlilik için büyütmektedirler. Küçük yaşlardan itibaren ev işleri ile ilgili her şeyi öğrenmeye başlarlar. Anneleri onlar ile bu konuda ciddiyetle ilgilenmektedirler. Önce temizlik bilgileri ile başlayan bu eğitim zamanla yemek yapımı, evin idare edilişi, alışverişler ve en sonda eş ile olan ilişki olarak kademe kademe son bulur. Ve tüm bu eğitimler boyunca da evlilik olabildiğince güzel bir olgu olarak tanıtılır. İşte bu nedenle Suriyeli kadınlar için evlilik bir kurtuluştur zaten.

Peki bu kadınlar evlilik içinde nasıldırlar? Söylediğimiz gibi hayatları boyunca ailelerinden bu konuda eğitim alan bu kadınlar elbette evlilik içinde de bunun hakkını verirler. Sabahları erkenden başlayan hayatları, kocalarını mutlu etmek ve kocalarının ihtiyaçlarını sağlamak üzerine kurulur. Suriyeli kadınların evleri genellikle hep tertemizdir. Çünkü günlük olarak evin tüm işleri yapılır. Böylece ev her daim temiz kalır. Yemek yapmayı uzun yıllar deneyimledikleri için tecrübe kazanmışlardır. Bu nedenle de yaptıkları yemekler de elbette kocalarını memnun edecek kadar iyidir.

Suriyeli Kadınlar Nasıllar?

Suriyeli kadınların evliliklerindeki en temel nokta ise kocalarını memnun etmektir. Bu nedenle kocaları işten gelmeden evvel onlar için süslenirler ve onları beklerler. Buradan anlayacağınız gibi Suriyeli kadınlar kocalarına hoş görünmeye önem gösterirler. Daha çok sessizlikleri ile bilindikleri için aile içerisinde konuşmaları ile ilgili de bir problem oluşmayacaktır.

Yani Suriyeli kadınlar tam anlamıyla dört dörtlük bir ev hanımlarıdır. Bu nedenle de evin hiçbir ihtiyacını eksik etmeyeceklerdir. İşte Suriyeli bir kadınla evlilik tam anlamıyla böyledir.

Kaynak: http://www.suriyelikadinlar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir