TEV Kız Öğrenci Yurt Bursları

Türk Eğitim Vakfı yurt içi-dışı burslarına ek olarak Trabzon ve İzmir’de öğrenim gören kız öğrencilere TEV yurtlarından faydalanma imkanı sağlamaktadır.

Yurt imkanından faydalanmak isteyen kız öğrenciler için aranan özelliklerin başında burs kriterlerinde olduğu gibi; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, sağlam ve güçlü karakterleriyle milli duyguları gelişmiş, T.C vatandaşı olmak, başarılı ve maddi imkanları nedeniyle öğrenimini tamamlayamamak gelmektedir. İlaveten İzmir’deki yurttan faydalanmak isteyen öğrencilerin İzmir dışında; Trabzon’daki yurtlarda kalmak isteyen öğrencilerinde Trabzon dışında ikamet etmesi gerekmektedir. Ancak bu konuda esnek olmaya amacıyla vakış uzak çevre illerden gelen başvurularıda komisyona sunmaktadır.

Devlet üniversiteler,nde okuma zorunluluğu olan kız öğrencilerinin başvuruyu www.tev.gov.tr sitesinden yapması ve detaylı belirtilen ek eklenecek belgeleriyle başvurularını tamamlaması gerekmektedir.

Başvurular 17 Eylül-Ekim tarihleri arasında olacaktır ve hak kazanan öğrenciler her sene sonunda üniversitelerinden başarılarını belgelemek zorunda olacaktır. Başarısını belgeleye öğrenciler normal öğrenim süresi boyunca Ekim-Haziran ayları boyunca yurt imkanından faydalanabileceklerdir.

0 comments on “TEV Kız Öğrenci Yurt Bursları
  1. sinem dedi ki:

    bende basvurmak ıstıyorum ama sıteden bır turlu olmuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir