Başvuruya Engel Durumlar Ösys Başvurusu Yoktur

Öğrenci seçme ve yerleştirme sınavı adı altında öğrencilerin bilgilerini ölçerek onları belli meslek dallarına yönlendiren sistemdir. Ösys bu sistem için bazı şartlar koymuştur. Başvuruya engel durumlar Ösys başvurusu yoktur gibi bir yazı ile karşılamanıza neden olur. Ösys şartlarını gerçekleştirmezseniz sınava girişiniz engellenecektir.

Ösys başvuruların ilk başlama günü sabah saatlerinden bitim tarihinin akşam mesai dolumuna kadar başvuru için gerekli şartların yerine getirilerek kişilerin başvurularını yapmaları için duyuru yayınlar ve ardından sınava girmek isteyen adayların başvuruları beklenir.

Ösys’nin yapacağı sınava girmek isteyen adaylar mesai saatleri içerisinde bankalardan ya da atmlerden Ösym hesabına sınav ücretlerini yatırırlar. Ardından sınav başvurularını tamamlayabilmek için yetkili okullardan ya da Ösym resmi internet sitesinden sınava başvuru yapmak zorundadır.

Ösym sınav ücretini yatırdığı halde başvurusunu tamamlamayan kişilerin yatırmış olduğu sınav ücreti iade edilmez. Adayların yapması gerekenler açık bir şekilde Ösys sitesinde yayımlandığı için adayın itiraz edebileceği bir durum ortada yoktur. Çünkü başvuru işlemini tamamlamayan aday sorumluluğunu tam olarak yerine getirmemiş olarak nitelendirilir ve şikayeti dikkate alınmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir