Karşılıksız Burs Verenler

Karşılıksız burs veren birçok özel şirket dernek ve kuruluş vardır. Köklü şirketlerin hemen hemen hepsi her yıl binlerce öğrenciye burs vermekte, bazıları okul bitinceye kadar bursları vermeye devam eder ancak bazıları bursunuz devam etmek için başarınızın devamlılığı şartını koyar. Karşılıksız burs genellikle başarılı öğrencilere ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere verilir.

Okullara kayıt yaptırmaya gittiğinizde bazı şirketlerin stand kurduğunu görürsünüz burs ve kredi veren kurumlar için dilerseniz gidip burs başvurusunda bulunursunuz, bunun için sizi sözlü mülakata tabi tutarlar, yaşadığınız yeri ailenizin maddi durumu gelecekten beklentileriniz, hedefleriniz vb. sorular sorarlar. Mülakatı geçerseniz burs almaya hak kazanırsınız. Burs başvurusu yapabilmek için okul kaydını yaptırmış olmanız gerekir. Ayrıca bazı şirketler özel şartları vardır örneğin ankara firmaları bir üniversite kazanmak gibi veya bazı şirketler çalışma alanlarıyla ilgili bölümlerde okuyan öğrencilere burs verir.

Özel bursların dışında devletinde öğrencilere verdiği karşılıksız burslar vardır. Bunun için sınav sonuçları açıklandıktan sonra kyk govtr adresinden burs için başvuruda bulunmanız gerekiyor. Sisteme bilgilerinizi girdikten sonra bir form dolduruyorsunuz formda ailenizin maddi durumunu değerlendirebilecekleri sorular mevcut. Formu doldurduktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Sonuçlar okullar açıldıktan sonra açıklanır. Yapılan değerlendirmeye göre burs veya öğrenim kredisi onaylanmış olur.Burs alamıyorsanız diğer bir çözüm acil kredi lazım diyerek hemen öğrenim kredisine başvurmalısınız.Öğrenim kredisi her öğrenciye onaylanır, ancak kullanıp kullanmamak sizin tercihinize kalmış kullanmak isterseniz sözleşme imzalarsınız. Ziraat bankasında isminize hesap açılır ve her ay düzenli olarak hesabınıza ödenir. Her yıl bir miktar zam yapılır. Okulunuz bittikten sonra taksitli olarak geri ödersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir