Sağlık Bakanlığı 3 bin Personel Alacak

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda çalıştırılmak için genel olarak 4/B’li pozisyonda 3 bin personel alımının yapılacağı ilanı Sağlık Bakanlığı tarafından duyuruldu. Buna göre Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre KPSS 2016/3 ile istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılmasına karar verildi.

2016/3 KPSS puanı ile yerleştirmenin yapılacağı Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara yapılacak alımda Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna (TKHK) tüm branşlarda 1800, 112 acil sağlık hizmetleri 500’ü paramedik olmak üzere ATT ile birlikte 670 ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna (THSK) çoğunluğu ebe ve hemşire 530 olmak üzere toplamda 3000 atama için Bakanlar Kurulundan onay alındı. Maliye Bakanlığı da bütçe oluşturulması konusunda çalışmalara onay verdi.

Devlet Personel Başkanlığı ve ÖSYM ile görüşmeler sonrasında bu atama kadrolarının açılması kararlaştırıldı. Ancak ilerleyen günlerde bu konu hakkında daha net bir açıklama yapılacak. Sağlık Bakanlığı’nın alacağı 2016/3 KPSS ile 3000 sözleşmeli personel alımı için detaylar da sınavdan sonra belli olacak. Bu kadrolara  alım ise aynı zamanda 2014 KPSS puanı ile yapılabilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir