TEV Burs Başvurusu

Türk Eğitim Vakfı, maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimlerini sağlayamayan başarılı üniversite,meslek yükseokulu ve yüksekokul öğrencileri için burs imkanı sunmaktadır.
TEV BURS BAŞVURUSU için Adaylarda aradıkları özellikler olarak; başarılı( öğrenim durumuna göre başarı puanı ve not ortalamaları baz alınmakta), maddi imkanı olmayan, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olan, karakteri güçlü ve düzgün, sağlam olan, milli duyguları gelişmiş T.C vatandaşı öğrencisi olmaktır.
Bu şartları sağlayan öğrenciler www.tev.org.tr sitesi üzerinden online başvuru formunu dolduracaklardır. Başvuru tarihleri 1-31 Ekim tarihleri arasında olup Trabzon ve İzmir ili için bu tarihler 17Eylül-17Ekim arasındadır.

TEV Burs Başvuru Formu

Online başvuruya ek olarak öğrenim durumlarına göre sınav sonuç belgesi, transkript, nüfus cüzdanı, ikametgah belgesine ilaveten 2 adet vesikalık fotoğrafları ve adlarına açılmış banka hesap belgesi, ailenin gelir belgeleriyle birlikte öğrenim kurumlarına başvuruda bulunacaklardır.
Bu gibi resmi işlemlerin yanı sıra adayların başvuru formu ekinde yer alan ”TEV burslusu vicdani yükümlülük belgesinide çıkararak doldurup, onaylayarak öğrenim kurumlarına teslim etmeleri gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir