Birgün Gazetesi İş Başvurusu

Birgün gazetesi ses iletişime ait olup Turkuvaz dağıtım tarafından tüm ülkeye dağıtımı yapılmaktadır. Ulusal gündem ve bölge gündemi hakkındaki tüm bilgiler gazetede yayınlanmakta olup geniş yazar kadrosuna sahiptir. Ayrıca Birgün pazar, Birgün eğitim, Birgün kitap, Birgün gençlik, Birgün dosyalar, Birgün söyleşi, Birgün koga, Birgün solun doğusu, Birgün forum ve Birgün duvar gazetesi olmak üzere içerikleri çok zengin olan bir çok gazete ekine sahiptir.

 

 Birgün gazetesi yayın hayatına “Halkın Gazetesi” parolası ile çıkmıştır ve gazetenin sayfasında yer alan her haberin doğruluk kontrolleri çok sıkı şekilde yapılmaktadır. Yayıncılık ilkelerine uygun olarak hazırlanan Birgün Gazetesi gazetecilik ilke ve kurallarına uyarak eşit ve adil haberler oluşturmaya yönelik çalışmalar sürdürmektedir. Geçen yıllar içerisinde haklı yerini kazanmaya başlayan Birgün Gazetesinde görev almak isterseniz aşağıda yer alan yorum bölümünden kendinizi, niteliklerinizi, eğitim durumunuzu, iş deneyimlerinizi, çalışmak istediğiniz pozisyon tercihinizi de içeren başvuru metninize iletişim bilgilerinizide ekleyerek  Birgün Gazetesi İş Başvurusu ‘nda bulunabilirsiniz.

27 comments on “Birgün Gazetesi İş Başvurusu
 1. tv 24 satınalma sorumluluğunu dedi ki:

  Merhabalar şuan çalışmamaktayım. Fakat daha önceki çalıştığım firmalar ve referanslarım iyidir meslek ise makam şöförlük ağırlıktadır. Son dört yıl ise satın alma sorumlusu olarak çalışmaktaydım.Çalıştığım referanslar sultan ahmet adliyesi,bileşim a.ş,bjk spor kulübü,star gazetesi ve tv 24 ve futbol federasyon eski başkanı tüm yazdıklarım yerlerin makam şöförlüklerini yaptım.Son dört yıl star gazetesi ve tv 24 satınalma sorumluluğunu yapmaktaydım.

 2. Duygu Ünsal dedi ki:

  İstanbul Üniversitesi İletişim fakültesi gazetecilik bölümünde okuyorum. Alanda deneyimim yok, stajyer muhabir olarak gazetenizde çalışmak istiyorum.

 3. Gizem Ayyıldız dedi ki:

  Yeditepe Üniversitesi- İşletme Bölümü son sınıf öğrencisiyim. 1990 doğumluyum. Daha önce İlancılık reklam ajansında metin yazarı olarak staj yaptım. Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse ben Disiplinli, severek çalışan, istediğine ulaşan, çaba gösteren, asla pes etmeyen, sosyal, sabırlı, insanlarla iletişimi kuvvetli, ilkeleri olan, ağzı laf yapan, sosyal medyayı sık kullanan, teknolojik bir insanım. Ayrıca kendime ait yazdığım yazılarım da var. Gazetenizde staj yapmak istiyorum. Teşekkürler.

 4. burak dedi ki:

  Kolay gelsin Birgün ve çalışanları ben 4 yıllık kimya bölümü fen edebiyat fakültesi mezunuyum yazılarınızı uzun zamandır takip etmekteyim ve gazetenizde gazeteciliğin herhangi bir departmanında ücretsiz olarak çalışmak istiyorum bu konuda deneyimim yok ancak birgün ailesine katkıda bulunabilirsem ne mutlu bana ve en önemliside bu işi severek yapacağıma inanıyorum olumlu yada olumsuz geri dönerseniz sevinirim kolay gelsin tekrar.

 5. elif dedi ki:

  Yeditepe Üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisiyim. gelecekle ilgili istediğim tek şey gazeteci olmak,sesimi duyurmak ve bunu yaparken ideallerimden ve doğru bildiğimden asla vazgeçmemek dolayısıyla bunun sağlayabilecek olduğuna inandığım gazetenizde olabilecek her türlü görevi gönüllü olarak almaktan büyük mutluluk duyarım.

 6. Sena Karslıoğlu dedi ki:

  Merhabalar,

  Ben Sena Karslıoğlu. Koç Universitesi psikoloji bölümünden bu sene mezun oluyorum. Aynı anda tarih bölümü yandal da yapmış bulunmaktayım. Gazetenizde herhangi bir pozisyonda çalışmayı çok fazla istiyorum. Umarım geri dönüş yapar, benimle irtibata geçmek istersiniz.

  Şimdiden çok teşekkürler.

 7. Esra dedi ki:

  Merhabalar, ben istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi öğrencisiyim. Bu sene mezun oluyorum daha önce birçok alanda çalıştım fakat gazetecilik alanında da öğrenmek ve çalışmak istiyorum. Gazetecilik gerçek anlamda yapmak istediğim, öğrenmek istediğim tek alan. Bu nedenle hangi pozisyonda olursa olsun staj yapmak, kendimi geliştirmek istiyorum.
  Teşekkürler

 8. neslihan top dedi ki:

  merhaba
  sosyoloji mezunuyum şuan hacettepe üniversitesi kadın çalışmaları dalında yüksek lisansa başladım. ankarada ikamet etmekteyim. öğrenmeye açık ve araştırma yapmayı seven biri olarak sizinle uygun gördüğünüz departmanlarda çalışmayı istiyorum. olumlu geri dönüşünüzü umuyorum teşekkürler

 9. melis dedi ki:

  Merhaba, ben Melis yiğit. 19 yaşındayım, Maltepe Üniversitesi iletişim fakültesi 2. sınıfta olup gazetecilik bölümünde okumaktayım. Yazın bir fotoğrafçının yanında 1 ay kadar çalıştım. Fotoğrafçılığa merakım var. Staj yapmak istiyorum. Fakat Atatürkçü olduğum için diğer kanallarda staj yapmak hiç istemiyorum. Hem sosyalist , Atatürk düşüncesi olduğu için sizin gazetenizde çalışmayı istiyorum. Her şeyi en baştan öğrenmek istiyorum. Part time çalışmaya her zaman hazırım. Kolay gelsin. Teşekkürler…

 10. ezgi dedi ki:

  merhaba, sosyoloji mezunuyum aile danışmanı ve terapistliği eğitimi aldım. gazetecilik alanında çalışmak ve sosyolojik deneyimimi bu alanda devam ettirmek istiyorum . makale yazımı üzerine deneyimim var. gazeteniz de ihtiyaç olunan bir departmanda görevlendirilmeyi talep ediyorum. emeğiniz için teşekkürler kolay gelsin.

  • Cem Keçe dedi ki:

   Merhabalar,
   Ben Cem Keçe, Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümü üçüncü sınıf öğrencisiyim. Alanda 6 ay kadar Akdeniz TV’de gönüllü stajerlik yaptım. Kurgu, kamera ve haber yazma tercübeleri edinip sahada çalışma imkanım oldu. Antalya’da birçok basın açıklaması katılıp, bir kaç sefer de sokak röportajı deneyimim oldu. Ancak şuan için kendi bölümüm olan Gazete de deneyim sahibi olmak istiyorum. Gerek sahada gerekse de masa başında haberle iç içe olmak istiyorum. Okulumun yaz için 28 günlük bir staj programı var ve bende bu programı sevdiğim düzenli olarak takip ettiğim, örnek haber anlayışıyla kafamdaki gazetecilikle örtüşen bir gazete olan BirGün gazetenizde yapmayı çok isterim.

 11. Dilara Kahraman dedi ki:

  Merhabalar,
  Ben Dilara Kahraman. Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. Gazetenizde tecrübe kazanmak adına stajyer konumunda başvuru yapmak istiyorum.

 12. Ahmet Kutsi Yılmaz dedi ki:

  Merhabalar, Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2014 yılında mezun oldum. Ayrıca Erasmus öğrenci değişim programıyla Litvanya European Humanities University’de bir dönem gazetecilik eğitimi aldım. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve başlangıç seviyesinde İtalyanca biliyorum. Daha önce Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı GAZİTE GAZİ haftalık gazetesinde muhabir olarak bir buçuk sene çalıştım. Yaklaşık beş senedir kendi imkanlarımla konu ayrımı yapmadan fotoğraf çekiyorum ve kendi arşivimi oluşturmaya çalışıyorum. Askerliğimi 20 Nisan’da tamamladım ve büyük bir istekle yapmak istediğim mesleğime başlamak istiyorum. Umarım bu başlangıcı Birgün Gazetesi ile yaparım. Gazetenizde görev almak istediğim pozisyon Foto Muhabirliktir. Teşekkür ederim ve çalışmalarınızda başarılar.

 13. Berna dedi ki:

  Merhaba;
  Ondokuz Mayis Üniversitesi Gazetecilik bölümü 1.sınıf ögrencisiyim, deneyim kazanmak ve bilgi edinmek amaçli yaz donemi ücretsiz staj yapmak istiyorum.

 14. Kadir Ünal dedi ki:

  Merhaba,İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü 3.Sınıf öğrencisiyim ve tecrübe kazanmak adına gazetenizde çalışmak istiyorum. Teşekkürler.

 15. Deniz Çaktuğ dedi ki:

  Merhabalar,
  Ben Deniz Çaktuğ, İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ikinci sınıf öğrencisiyim. Alanda bir tecrübem yok , ilk tecrübemi sevdiğim, takip ettiğim bir kurumda yapmayı çok isterim bu yüzden gazetenizde stajyer muhabir olarak çalışmak istiyorum, geri dönüş yaparsanız çok sevinirim .

 16. hakan bağcı dedi ki:

  iyi günler, kolay gelsin ben Bingöl üniversitesi medya ve iletişim bölümü mezunuyum. Bölümden geçen yıl mezun oldum iş tecrübem staj dışında daha olmadı. Gazetenizde uygun bir pozisyonda çalışmayı isterim. geri dönüş sağlarsanız sevinirim kolay gelsin tekrardan.

 17. Özgün Özmen dedi ki:

  merhaba,
  Ben ODTÜ Uluslararası İlişkiler 2. sınıf öğrencisiyim. Okulu bitirdikten sonra gazetecilik üzerine yönelmek istiyorum. BirGün’de edinebileceğim staj imkanıyla kazanacağım tecrübenin yeri büyük olacaktır

 18. Gizem Şener dedi ki:

  Merhaba,
  Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü son sınıf öğrencisiyim.Kariyerime,akademik olarak devam etmek istediğim için Birgün Gazetesinde yazı bölümünde stajyer olarak başlamak istiyorum.Makale yazımı ve araştırma kısmında daha fazla şey öğrenip,ilerlemek istiyorum.
  Teşekkürler,iyi çalışmalar.

 19. Arife DOĞAN dedi ki:

  Merhaba ben Arife Mersin Üniversitesi gazetecilik bölümü dördüncü sınıf öğrencisiyim ve bu yıl mezun oluyorum.Üncü sınıf yaz döneminde Cumhuriyet gazetesinde stajımı yaptım.Gazetenizin haber merkezinde muhabir olarak çalışmak istiyorum.

 20. Turgay KILIÇ dedi ki:

  Giresun Üniversitesi Halkla iliskiler ve tanıtım mezunuyum. 2 yıldır gazeteciyim, 9 aydır DHA Ağrı muhabiriyim. Mesleğimi isteyerek, tutkuyla yapıyorum. BirGün gazetesinde muhabir olarak,(hiçbir bölge engeli olmadan) çalışmak isterim.

  Okumayı,yazmayı, fotoğraf çekip yorumlamayı severim. Gözlemciyim ve araştırma haberlerinden hoşlanırım. Politik,yaşam,yargı konuları üzerine yoğunlaşarak çalışırım. Canon marka FOTOĞRAF makinem,tepe flaşım mevcuttur. Saygılar.

 21. Selma dedi ki:

  Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Gazetenizde çalışmak istiyorum.

  • Sıla dedi ki:

   Merhaba,
   Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Okulumu bitirdikten sonra gazetecilik alaninda çalışmak istiyorum ancak bunu herhangi bir gazetede sadece para kazanma amaçlı yapmak istemiyorum. Bu nedenle sizlerin yanında staj yapmak, uygun ve mümkünse de sizlerle çalışmak isterim. Kolaylıklar diliyorum…

 22. Emre Aydın dedi ki:

  Trakya Üniversitesi tarih bölümü öğrencisiyim. Aslında gazetecilik okuma hayalim vardı fakat olmadı. Okulum bittikten sonra gazetecilik yapmayı çok isterim. Gazetenizde hangi pozisyon olduğu fark etmeksizin çalışmayı, gazetecilik mesleğini öğrenmeyi ve bu işe atılmayı isterim. Kolay gelsin.

 23. Mina Poyraz dedi ki:

  Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü öğrencisiyim. 2,5 senedir e-ticaret sektöründe çalışıyorum ama artık gazetecilik mesleği ile ilgili deneyim edinmek istiyorum, hangi pozisyon olduğu farketmeksizin çalışma ortamını görmek, gazetecilik mesleği ole ilgili daha çok bilgiye sahip olmak ve gözlem yapabilmek istiyorum. Umarım bu fırsatı yakalabilirim. Artık farkedilmek istiyorum.

 24. Berfin Atik dedi ki:

  Merhaba, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde 4.sınıfta okumaktayım. Gazetecilik, hayalimdeki bölümdü. Yüksek onur öğrencisiyim ve akademik kariyer de yapmak istiyorum. Haber yazmayı biliyorum, ancak bu alanda çalışma deneyimim olmadı. Görüşlerime yakın bir kuruluşta deneyim edinmek istiyorum. Bu sebeple haber merkezinizde çalışmak istiyorum. İyi günler dilerim.

 25. Müslime Şimşek dedi ki:

  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunuyum.
  Sektörde deneyimim yok yeni mezunum staj geçmişim de yok ama sizinle çalışıp bu sektörde ilerlemeyi çok isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir