Kategori: “ösym sınavlar”

KPSS Başvurusunda Gecikenler Ne Yapmalı?

Kamu Personeli ve Seçme Sınavı olan KPSS’ye her sene milyonlarca aday girmektedir. Birinci oturumdaki soruları cevaplayacak olan adaylar A kadrosu memurluklarına atanma hakkı elde etmektedir. Bunun yanında öğretmenlik alan sınavına giren milyonlarca kişi, öğretmen olarak atanmaya çalışmaktadır. Kamu Personeli Seçme Sınavı son başvuru tarihi ise 31 Mart olarak belirlenmişti. (daha&helliip;)

Harran Üniversitesi İş Başvurusu

Harran Üniversitesi Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına farklı uzmanlık alanlarında öğretim görevlisi alımı yapacak. Başvuru tarihleri 12-26 Kasım 2012.
Adaylardan; (daha&helliip;)

Ielts Sınavı 2012

İngilizce eğitim almak ve İngilizce’nin geçerli kabul edildiği işyerlerinde çalışmak isteyen adayların seviyelerini ölçmek için ESOL (University of Cambridge English for Speakers of Other Languages), BC (British Council), IDP ( International Development Programme of Australian Universities) tarafından geliştirilen bir sınavdır.

(daha&helliip;)

Sağlık Bakanlığı Başasistanlık Atama Sınavı Başvurusu

Sağlık Bakanlığı’nda başasistanlık pozisyonu başvurmak isteyenler için atama sınavı duyurusu yapılmıştır. Bakanlıkça yapılan açıklamaya göre sınav tarihi 04 Kasım 2012 olarak belirlenmiştir. Sınava girecek adayların başvuru yapmaları gerekmektedir. Adaylar yazılı ve sözlü bilim sınavına katılacaklardır.

Sınav ücreti 50 TL olup, başvurusu uygun görülen adaylar Bakanlığın Ziraat Bankası Ankara Beşevler, Halk Bankası Küçükesat ve Vakıf Bankası Merkez şubelerinden birine ‘kurumsal tahsilât programı’ ile yatırılacaktır. (daha&helliip;)

Bimeks Part Time Satış Danışmanlığı İçin Üniversite Öğrencileri Arıyor….

Ülkemizin dev elektronik perakende mağaza zinciri Bimeks Part Time Satış Danışmanlığı İçin Üniversite Öğrencileri Arıyor. Bimeks’in Konya da hizmet vermekte olduğu (daha&helliip;)

Yurt Dışı Öğretmenlik Sınavı

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ve ülkemizin kültürünün yurt dışına yayılması ve yayılan bu kültür birikiminin korunması amacı ile Yurt Dışında Öğretmen sıfatıyla hizmet vermek içine her yıl sınav ile belirli kontenjan dahilinde kişi görevlendirilir.

 Bu kişiler ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak öğretmenlik yapmakta olan kişilerden seçilir. Yurt Dışı Öğretmenlik Sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır ve her yıl bakanlığın ilgili sitesi üzerinden yurt dışı öğretmenlik sınav tarihi, yurt dışı öğretmenlik sınav katılım şartları ve yurt dışı öğretmenlik sınav başvurusu için gerekli evraklar kamuoyuna açıklanır. (daha&helliip;)

KPDS Yeni Soru Sayısı

Kamu Personeli Yabancı Dil Tespit Sınavı için bu yıl belirlenen tarih 22 Mayıs 2011 olarak açıklandı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme merkezi tarafından her yıl mayıs ve kasım aylarında olmak üzere 2 defa düzenlenen bu sınav ile özellikle yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyen devlet memurlarının yoğun olarak başvuruda bulunduğu sınav kişilerin yabancı dil seviyelerini belirlemek amacıyla yapılmaktadır.

Sınav genel olarak İngilizce, Almanca ve Fransızca ağırlıklı olarak gerçekleştirilmektedir ve adaylara yabancı dil bilgilerini ölçmeye yönelik 100 soru yöneltilmektedir. Bunların dışında yer alan yabancı diller için ise genel olarak test seçeneği bulunmuyorsa metin çevirisi olarak gerçekleştirilmektedir.

KPDS Yeni Soru Sayısı için şu ana kadar herhangi bir değişiklik belirtilmemiş olup yine geçmiş dönemlere benzer bir sınav sistemi beklenmektedir. Adaylara sorulan bu 100 soruyu cevaplamaları için 3 saatlik bir zaman dilimi tanınmış olup sınav salonlarına sözlük yada elektronik çeviri aletlerinin getirilmesi yasaktır ve sınav esnasında bunlardan faydalandığı tespit edilen adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

Yukar k