Kategori: “Eleman Alımları”

Gelir Uzman Yardımcılığı Alımı

Gelir İdaresi Başkalığı tarafından yapılan duyuruda 2016 yılı sonuna kadar 2000 personel alınacak. Bu sayı içerisinde uzman yardımcılığı da olacak. KPSS’den en az 70 puan alan adayların başvuru yapabileceği bu kadrolara gelir uzman yardımcılığı için başvuran adaylar ek olarak mülakat sınavına girmek zorunda olacak. (daha&helliip;)

Esbaş İşçi Alımı 2016

Ege Serbest Bölgesi’nin kısaltılmış adı olan Esbaş, 1990 yıllarında kurulmuştur. İşletmenin olduğu bölgede çok sayıda yerli yabancı firma faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin en büyük üretim bölgelerinden birisi olan Esbaş personel alımı yaparak her sene binlerce kişiye istihdam alanı yaratmaktadır. Türkiye ile birlikte dünyanın da en önde gelen endüstri merkezlerinden birisi olmayı hedefleyen Esbaş, bu vizyon ile hareket etmektedir. (daha&helliip;)

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Şartları ve Başvuru formu

Adalet bakanlığı her sene düzenli olarak personel alımı yapmaktadır. Alım şartları ve başvuru formalarını kendi internet adresinde yayınlamaktadır.

    Adalet bakanlığı personel alımı şartları ve başvuru formuna oradan ulaşabilirsiniz. Şartlar; Bu pozisyonlara yerleşecekler merkezi sınava girip en az 70 puan almak, Türk vatandaşı olmak, yapılacak güvenlik soruşturmalarında olumlu yanıt alınması, hiçbir kamu hakkından mahrum olamamak, sağlık kurulu raporuna sahip olmak, askerlik görevini yapmış olması, infaz koruma memurları için 30 yaşını aşmamış olmak, büro personelleri için 35 yaşını aşmamış olmak, en az lise ve dengi okullardan mezun olmak başlıca istenilen şartlar arasında yer almaktadır. (daha&helliip;)

Memura Asalet Sınavı

Memurların adaylık sürecinin ardından asil memur olabilmesi için tüm kadrolardaki birimlerde asalet sınavı uygulanmaktadır. Asalet sınavına katılmaya hak kazana memurların sözlü ve yazılı sınavlarda başarılı olması gerekir. Memurların asalet sınavına katılabilmesi için bazı şartlar aranmaktadır.

Öncelikli olarak aday olarak atanmış Devlet memurunun adaylık süresi bir yıldan az iki yıldan çok olamaz ve bu süre içinde aday memurun başka kurumlara geçişi yapılamamaktadır. (daha&helliip;)

Kasiyer Arayan Mağazalar

Mağazacılık sektörünün olmazsa olmazlarından olan kasiyer iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Kasiyer arayan mağazalar her gün yeni bir iş ilanı ile karşımıza çıkıyorlar. Eğer siz de kasiyer olarak bir mağazada çalışmak istiyorsanız sayfamız bu anlamda en doğru tercih olacaktır. Yorum bölümünden iş ilanlarınızı ücretsiz olarak oluşturabilir, aradığınız işi kısa sürede bulabilirsiniz. Özellikle kasiyer arayan mağazalar ilanlarını yayınlayarak iş arayanlara daha kolay ulaşabilirler. (daha&helliip;)

Yurt dışından Araç Getirmek 2015

Yurt dışından araç getirmek 2015 yılında da, önceki yıllarda olduğu gibi daha pahalıya gelebilmektedir. Normalde dışarıda ucuz olan araçlar yurda girerken gümrük vergisi, özel tüketim vergisi ve katma değer vergisi gibi vergiler nedeniyle 3 kat civarında fiyatı artmaktadır. Fakat yinede yurt dışından araç getirmek isterseniz bunun bazı şartları vardır. (daha&helliip;)

Engelli İşçiye Nakil Hakkı

Engelli memurdan sonra engelli işçiye de nakil hakkı getirilmiştir. Meclis ihtisas komisyonunda verilen bir önerge kabul edilerek kanun tasarısına eklenmiştir. Buna göre,

Sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen işçiler ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan işçiler, engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak kurum içerisinde yer değiştirme talebinde bulunabilir. (daha&helliip;)

Başvurusu Devam Eden Memur Alımları

2015 yılında da başvurusu devam eden memur alımları oldukça fazladır. Her yıl olduğu gibi 2015 yılında da memur alımları devam ediyor. Pek çok kurum memur alım ilanlarını yayımlıyor. Öyle ki; sayısız kişi memur olabilmek için gün sayıyor. Bildiğiniz üzere ülkemizde memur olabilmek için pek çok zorlu yoldan geçmek gerekiyor. Memur alımları bildiğiniz gibi KPSS ile yapılıyor. Bu yüzden KPSS’ye girdiyseniz ve iyi bir puan aldıysanız pek çok kurumun memur alım ilanına iş başvurusu yapabilirsiniz. Şuanda Hava Kuvvetleri başta olmak üzere, Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri,Ceza ve Tevkif evleri gibi daha birçok kurum memur alımı yapacak.

(daha&helliip;)

Botaş İşçi Alım İlanı

Petrol ve Doğal gaz sektöründe faaliyet gösteren Botaş, 1974 yılında kurulmuş olup, Türkiye’nin enerji kaynaklarının çeşitlendirilmesi amacı ile hizmet vermektedir. Doğal gaz taşımacılığı ve doğal gaz ticareti ile ticari bir kimlik kazanan Botaş, şuanda liman hizmetleri,uluslararası doğal gaz ve petrol taşıma projeleri,Doğal gaz ve LNG ticareti, petrol ve doğal gaz boru hatları,arazi etüt,kamulaştırma,yapım işleri,kompresör istasyonları gibi faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir. Ayrıca Botaş işçi alım ilanı yayımlayarak iş istihdamına da katkıda bulunmaktadır.

(daha&helliip;)

Merkez Bankası Sözleşmeli Sekreter Alımı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası sözleşmeli sekreter alımı yapacak. Ankara ve İstanbul birimlerinde görevlendirmek üzere sekreter alım ilanı yayımlandı. Bu pozisyon için başvuruda bulunacak olan adaylar için kriterler de brlirlendi.

(daha&helliip;)

Yukar k