Kategori: “Güncel”

Jeunesse Üyelik TÜRKİYE UÇUYOR

Son zamanların adından en çok söz ettiren firması olmayı başaran ev sunmakta olduğu gençlik ve sağlık ürünleri ile oldukça geniş bir müşteri portföyüne sahip olan Jeunesse adlı firma kendisi ile çalışıp bu başarıya ortak olarak iş arkadaşları ya da başka bir deyiş ile bireysel satış temsilcileri aramaktadır. Bu kapsamda biz de söz konusu olanaktan faydalanarak kazanç elde etmek isteyen kişilere fikir olması ve yol göstermesi amacı ile Jeunesse üyelik sisteminden bahsedeceğiz. (daha&helliip;)

İş ve Proje Yönetimi Nasıl Yapılmalıdır?

İş ve Proje yönetimi, modern yönetim tekniklerinin bir koludur ve medeniyetin ilk çağlarından beri hayatımızda yeri vardır. Başarılı bir proje yönetimi, başarılı bir iş yönetimidir. İş ve proje yönetimi için belirli aşamaları eksiksiz uygulamanız gerekir. (daha&helliip;)

Suriyeli Kadınlar ( Evlenmek İsteyen – İş Arayan )

Suriyeli kadınların ülkemizdeki nüfusu gittikçe artmaktadır. Buna binaen ön yargılı davranmadan evvel Suriyeli kadınlar hakkında biraz bilgi edinmeli ve ön yargılarınızdan sıyrılmalısınız. http://www.suriyelikadinlar.com/ bu site bu konuda detaylı bilgi vermektedir. Sizlere Suriyeli kadınlar hakkında bazı önemli detaylar vermek istiyoruz. (daha&helliip;)

Bağcılarda Senetle Altın Veren Yerler

İstanbul zor yaşam şartlarından dolayı, en çok banka borcuna sahip olan şehirlerden biridir. Bu nedenle bankalardan kredi alamayan vatandaş sayısı da yine en çok İstanbul’dadır(www.senetlealtin.com). Buna karşın İstanbul’da bazı gelenekler de halen geçerliliğini yitirmemiş olduğu için, altın gününe katılmak isteyen, çeşitli düğünlere katılan ve altına ihtiyaç duyan kişi sayısı da oldukça fazladır. Fakat maddi olanakların yetersiz olmasından kaynaklanan sebepler ile, bu istekler bazı zamanlarda gerçekleştirilememektedir.

Özellikle bunun en büyük sebebi, kredi kartına taksitle yapılan satışların sınırlandırılması ve istenilen her yerden istenildiği ölçüde taksit uygulatmanın mümkün olmayışıdır. Tüm bu ihtiyaçlardan kaynaklı olarak İstanbul’da, özellikle de Bağcılar’da senetle altın satan kuyumcular oldukça fazladır.

Bağcılar’daki kuyumcuların % 70’i senetle altın satışı yapmaktadır. Üstelik alabileceğiniz altın sayısı da sınırlandırılmamıştır. Yani bir anda on tane altın bile alabilirsiniz. Bu altınları da istediğiniz kadar taksite bölerek ödeyebilirsiniz. Bağcılar’da senetle altın satan kuyumcuların adreslerine, internet üzerinden rahatlıkla ulaşabilir, böylece ödeme sorunu yaşamadan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Devamı >> Senetle Altın Mecidiye Köy

Jeunesse Global İnstantly Ageless

Jeunesse kök hücre yöntemi ile kozmetik ürünleri üreten bir firmadır. Bu firmanın devrim niteliğindeki ürünlerine bir inceleme yaptık. Ve sizin için İnstantly Ageless ürünü hakkında bilgi edindik.

Ülkemizde yüzlerce kozmetik ürünü satışı yapılır. Bunlardan çoğu kırışıklık giderici, göz altı torbalarını yok edici ve buna benzer birçok nitelikte olduğu söylenir. Fakat uzun süre kullanım sonucunda bunların aslında çokta bir işe yaramadığını görürsünüz. Fakat Jeunesse Global ürününün içeriği sayesinde tüm bu vaatleri yerine getiren bir kozmetik markası olmuştur.


NOT: Jeunesse firmasına kayıt olurken,  öneren kullanıcı olarak  sponsor1  girmeniz halinde ilk sıradan kayıt olabilirsiniz.


Instantly Ageless ürünü bir botoks kremi niteliğindedir. Yani gerginleştirici ve kusurları kapatıcı bir etkiye sahiptir. Yüz bölgesindeki mimiklerden kaynaklanan çeşitli kırışıklıklar, gözaltı torbaları ya da gözenekler kadınlar için gerçekten can sıkıcı etkenlerdir. Fakat bu krem sayesinde tüm bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Kremin etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Yüz bölgesindeki yaşlanma etkilerini en aza indirir ve hafif izlerin hepsini yok eder. Gerçekten ciddi bir kırışıklık karşıtı kremdir. Uzun süre kullanımda hem yaşlanma belirtilerini yok edecektir hem de yaşlanma belirtilerinin oluşumunu engelleyecektir.
  • Cilt tonu makyajdan dolayı sürekli olarak dengesini yitirir. Bu kremin düzenli kullanımında cilt tonunuzun eşitlendiğini ve neredeyse cildinizin her bölgesinin aynı tonda olduğunu göreceksiniz. Çünkü bu krem nemini kaybetmiş bölgelere nüfus ederek, kırışıkların açılmasına neden olur.
  • Cildinizi maksimum oranda nemlendirir.
  • Cilt olması gerektiği şekilde beslendiğinde esnek bir yapıdır. Fakat hava şartları, yanlış ürünler ve buna benzer birçok etken ile cilt yavaş yavaş esnekliğini kaybetmeye başlar. Elbette bunun en önemli nedeni de yaşın ilerlemesidir. Bu krem esnekliğini yitiren bölgelere de nüfus ettiği için, bu bölgelerin de yapılanmasına yardımcı olur.
  • İnce bir yapıya sahip olduğu için gün boyu sizlere ağırlık vermeyecektir ve yok hissi yaratacaktır.

Temel anlamda kremin işlevleri bu şekildedir. Uygulanışına geldiğimiz zaman da normal bir krem gibi uygulamanız gerekmektedir. Özel olarak bahsedeceğimiz herhangi bir nokta bulunmamaktadır. Krem ilk 3 dakika içerisinde etkisini göstermeye başlar. Ve yaklaşık olarak 6 saat ile 9 saat arasında etkileri devam edecektir.

 

Katar’a İhracat Yaptığımız Ürünler

Türkiye’nin ihracatı, Türkiye’nin dış ülkelere sattığı yerli mallardır. Yani ihracatın olması için Türkiye’den başka ülkelere ürün satılması gerekir. Katar dünyanın en zengin ülkelerinden biri olsa da ihracat yapmak durumunda kalan ülkelerden biri. Ve Türkiye katarın ithalat yaptığı ülkeler arasında başta sayılabilecek bir durumda. Yani yavaş yavaş başat konuma geliyor.

Bildiğiniz gibi Katar ile Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ticari olarak yürüttüğü faaliyetlere son verdi. Bu ticari faaliyetlerin içinde elbette ithalat ve ihracatta bulunmaktadır. İthalat ve ihracatın kesilmesi diğer ülkelerin yapacakları ithalatlara da gölge düşürdü. Ve ekonomik olarak bir krizin meydana gelmesine sebep olacağı düşünülüyor. Katar gıda ürünlerinin yarısından fazlasını Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinden ithal etmekteydi. Şimdi Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ticari faaliyetlerini kesince gıda konusunda başka ülkelerden ithalat yapmak durumunda kaldılar. Kısa sürede kendisine yeni bir pazar bulması gereken Katar, birçok ülke ile yaptığı görüşmeler sonrasında anlaşmalar da sağladı.

Ülkemiz Katar’a böyle bir durum içerisinde ithalat yapmaktadır. Peki, hangi ürünleri ihraç ediyoruz? Katar Türkiye’den gıda ürünlerini ve kanatlı ürünleri ithal etmektedir. Fakat liste elbette bunlarla bitmemektedir. Bu ürünlerin yanı sıra taze sebze ve meyve de ithal edilen ürünler arasında. Son olarak da et ve süt ürünlerini de yine Türkiye Katar’a gönderiyor. Türkiye Katar’ın ithalat listesinde yalnızca dokuzuncu sırada bulunmaktadır.

Önceden de zaten var olan ihracatlarımız da bulunmaktaydı. Bunların başında elbette havacılık ve savunma sektörü bulunuyordu. Yaşanan bu durumlardan dolayı bu sektörlerde de ihracatımız artış gösterdi. Şu anda Türkiye’nin bu sektördeki ihracatı % 400 oranında bir artış göstermektedir. Aynı zamanda Türkiye’den Katar’a mücevher ve otomotiv sektöründe de ihraç yapılmaktadır. Son olarak gözde ihracatlarımızdan biri de hazır giyim sektörüdür. Böylece Katar ile yapılan ihracatlarımız yenileri eklenirken geçmişten gelen ürünler de artış göstermiş oldu.

Yaşanan bu kriz Türkiye için bir fırsat doğurdu diyebiliriz. Bu gidişata göre Katar ile yapılan ticari ilişkiler gittikçe de artacaktır.

Hâkim Ve Savcı Maaşları Zammı

Uzun zamandır gündemde olan bir konu da hâkim ve savcı maaşlarıdır. Bunun sinyalleri verilmişti fakat hayata geçirmeye yönelik bir hareket atılmamıştı. Fakat son günlerde bu konu hakkında detaylı haberler, gazeteler de, internette ve haberlerde yerini aldı. Bu habere göre kanun hükmünde kararname ile bir düzenleme yapıldı ve bu düzenleme ile adli, idari hâkimler ve savcılar maaşlarına zam hakkını elde etti. (daha&helliip;)

192.168.I.I Vodafone Giriş

Son yıllarda ülkemizde internet sağlayıcısı olarak iş yapmakta olan firmaların sayısı bir hayli artış göstermek ile beraber söz konusu bu durum kullanıcılar için de bir seçme şansı ve bir çeşitlilik sağlamak sureti ile son derece faydalı olmuştur. Bu aşamada hali hazırda bir GSM operatörü de olan Vodafone de internet sağlayıcılığı işi yapmaya başlamış ve oldukça da geniş bir müşteri portföyüne ulaşmayı başarmıştır. Bu sebepten dolayı bugünkü yazımızda 192.168.I.I Vodafone modem ayarları yapma işlemlerinden bahsederek söz konusu kullanıcılara faydalı olacak bilgiler vermeye çalışacağız. (daha&helliip;)

Kosgeb Kredi Ödemeleri Başladı

www.kosgebkredileri.net sitesinden faizsiz kredilerle ilgili bilgi alabilir başvuru ve sonuç sayfalarını inceleyebilirsiniz. Önümüzdeki dönem destekleri sizleri bekliyor.Küçük ve Orta  Ölçekli işletmelerin piyasadaki yerlerini sağlamlaştırmak ve büyük işletmeler ile rekabet edebilmelerine yardımcı olabilmek amacı ile maddi destek olanağı sağlamak amacı ile kurulmuş olan KOSGEB yani Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı isimli kurum tarafından yeni iş yeri açma talebine bulunmak yada iş yerinizi daha büyük çaplı bir faaliyet alanına dönüştürmek adına KOSGEB yada İŞ KUR tarafından düzenlenmekte olan “girişimcilik eğitimi “adı altında verilmekte olan eğitime katılarak ilgili sertifikayı aldıktan sonra İş projesini de oluşturarak ilgili kuruma başvuruda bulunulmaktadır. Olumlu sonuçlanan başvurular sonrasında ise 50.000-TL tutarlı olarak faizsiz verilmekte olan Hibe Desteği’ne yapılan başvuru sonuçları açıklanmaya başlanmıştır.

Yapılan 244 bin 980 kişi başvuru arasından seçilmekte olan 15 bin kişiye ait sonuçlara http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr/ adresinden kendi vatandaşlık numaraları aracılığı ile yapılan sorgulama sonrasında öğrenilebilmektedir. Başvuru aşamasından sonra yapılan değerlendirmelerin sonucunda Hibe desteğini alabilecek olan kişiler  yıllık bazda iş bölümü fazla olan,kar oranı yüksek olan işletmeler,üretim açısından faaliyet göstererek ülke ekonomisine olumlu yönde katkı sağlayan işletmelere öncelik tanınarak verilmeye başlanacaktır. Yayınlanan bilgiler doğrultusunda 25 Aralık 2016 tarihinde başlayacak olan destek ödemeleri Akbank, Denizbank,Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, QNB Finansbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası gibi kurumlardan sağlanabilmektedir.

50.000-TL tutarında verilmekte olan Hibe desteğine talebin oldukça yoğun olması neticesinde seçim işlemlerinin genellikle karlılığa ve ürün üretimine göre yapıldığı belirlenmiştir. 2017 yılı içerisinde de yapılacak olan uygulama kapsamında başvuru tarihleri ve sonuçları KOSGEB’e ait internet sitesi aracılığı ile duyurulacaktır. İnternet üzerinden www.kosgeb.com yada www.kosgebkredi.net adreslerinden bilgilere ulaşım sağlanabilmektedir.

Kısmetse Olur Yarışma Başvurusu

Son zamanlarda en çok takip edilen televizyon programlarından biri de özgün konsepti ile Kanal D’de yayınlanan Kısmetse Olur adlı programdır. Asıl olarak bir evlenme programı olmasına rağmen diğer televizyon kanallarında yayınlanan programlardan oldukça farklı bir işleyişi olan bu programa katılmak için pek çok kişi başvuru yapmak istemektedir. Anlatılan bu evlilik yarışmasına başvuru yapabilmek için gerekli aşamalar ve başvuru süreci şu şekildedir: (daha&helliip;)

Yukar k