Kategori: “Engelli-özürlü iş başvurusu”

Engelli İşçiye Nakil Hakkı

Engelli memurdan sonra engelli işçiye de nakil hakkı getirilmiştir. Meclis ihtisas komisyonunda verilen bir önerge kabul edilerek kanun tasarısına eklenmiştir. Buna göre,

Sağlık kurulu raporunda en az yüzde kırk oranında engelli olduğu belirtilen işçiler ile ağır engelli raporlu eşi veya bakmakla yükümlü olduğu birinci derece kan hısımları bulunan işçiler, engellilik durumundan kaynaklanan gerekçelere dayalı olarak kurum içerisinde yer değiştirme talebinde bulunabilir. (daha&helliip;)

Koçtaş / Engelli Personel

Engelli vatandaşlarımızın da iş yaşantısına dahil olmaları için çıkarılan 4857/30 no’lu yasa gereği pek çok firma açılan yeni kadrolarında belirli sayılarda özürlü çalıştırma zorunluğunda. (daha&helliip;)

Kamuya Engelli Kadrosu Alınacak

Kamu kurumları, istihdam için, zorluklar boş pozisyonlar kalmasına neden, artık merkezi sınav kalmayacak.Yapılacak ayrı ayrı test etmek için engelli özürlü istihdam elimine olacaktır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Merkez Sınav ve Kura Koşullar Usulü Hakkında Alınan Yönetmelik Taslağı ile sivil hizmet özürlüler tarafından hazırlanan Bakanı Faruk Çelik’in imzasıyla Başbakanlığa gönderdi. Mevcut uygulamada, kamu kurum ve kuruluşları, devlet memurları tarafından doldurulacaktır pozisyonların sayısı yüzde 3 engelli memur istihdam etmek zorunda. Kamu kurum ve Nisan-Mayıs, Temmuz ve Ağustos ve Ekim-Kasım döneminde engelli personel alımı, üç sınav açabilirsiniz. Engelli personel alımı açılan sınavları için ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılır.

Of Özürlüler Maliye, Eğitim ve Sağlık bakanlıkları, İdaresi Başkanlığı, ÖSYM Başkanı, Türkiye Konfederasyonu, Engelliler Konfederasyonu ve Mahkeme görüş ve önerilerini dikkate alarak hazırlanan taslak yönetmelik ile devre dışı kamu sektöründe engellilere istihdam değişiklikler. Yönetmelik taslağına göre, merkezi olarak Sigara Görevlisi Seçme Sınavı, bu sınav ve / veya piyango teçhizatları amacıyla merkezi yapılacak. Sınav, ortaöğretim, lisans veya lisansüstü kurum olarak özür grupları yapmak için özürlü birey için lisans eğitimi sunuyor. Kura ve ilköğretim eğitim engelliler için en az eğitim ile uygulanacak bir memur olmak için. Kura ve yerleştirme Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılacak merkezi sınav. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bu yönetmelik tüm sorunları sona erecek, engellilerin kamu sektöründe istihdam artık, dedi. Kamu kurum ve kuruluşlar, bu yönetmelik, özürlü Bakanı Çelik temsil eden tek bir kaynaktan yerine getirilecektir çalıştırma zorunluluğuna tüm sorumluluk, uygulama yardım kuruluşları bir nefes alacağını söyledi.
ZAMAN

İkea / Engelli Personel

Ülkemizde hizmet vermekte olan yabancı sermayeli kuruluşlardan biri olan İkea İzmir, İstanbul ve Bursa illerinde yer alan mağazalarında engelli kadrosunda görevlendirilmek üzere bay ve / veya bayan personel alımlarında bulunmaktadır.

(daha&helliip;)

Collezione Engelli Kadrosu

Collezione  firması  İstanbul, Antalya, Ankara ve İzmir’de bulunan mağazalarının engelli kadrosunda görevlendirilmek üzere yeni eleman alımında bulunacağını duyurdu. İş ilanları sitesi üzerinden yapılan başvuruların değerlendirileceği  pozisyon için başvuruda bulunacak adayların mutlaka (daha&helliip;)

Yukar k