Kategori: “Hesaplamalar”

Maddi Yardım Yapan İş Adamları

Bilgi: https://www.365kredi.com İşsizlik ve maddi konuda yetersizlik gün geçtikçe ülkemizde fazlalaşmaktadır. Geçim sıkıntısı birçok ailenin yaşantısını etkilemekte ve zor zamanlara yol açmaktadır. İşsizlik, kredi kartı borçları kapıya dayanmakta ve sıkıntılı günler geçirilmektedir. Eğer maddi durumunuz kötü ise ve yardım istiyorsanız Kaymakamlık ve Sosyal Yardımlaşma kurumlarına başvurabilirsiniz. Ya da telefonunuzdan 144 numaralı telefonu arayıp Alo Sosyal Yardım Hattı’na bağlanıp yardım isteyebilirsiniz. (daha&helliip;)

Pos Cihazı İade Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Bankalar tarafından sahip olduğunuz pos cihazlarını iade edebilme olanağınız vardır. Fakat bunun sebebi de oldukça önemlidir. Bankalar ile herhangi bir alışverişte bulunmak için çeşitli işlemler yapmanız gerekir. Yani pos cihazı alabilmek için bile başvuru yapmanız yani bankaya talimat vermeniz gerekmektedir. Tüm bu başvuru ve talimatlar sonucunda sizlere verilen hizmetlerde sözleşme ve taahhütler ile bağlıdır. Yani bankalar sizlere bir ürün veya hizmet temin ederken, tamamen sizlerin taleplerine göre hareket eder. Fakat bazen bankadan aldığınız ürünler de çalışmayabilir ya da arızalanabilir. Böyle durumlar için zaten sürekli olarak telefon ile görüşebileceğiniz yetkili merkezler bulunmaktadır. (daha&helliip;)

Türk Kızılayı Gayrimenkul Kredi Hesaplama

oturabilirsiniz. Bir kiracı oturttuğunuz zaman kiracınız sizin yerinize kredinizi öderken sizlerde oturduğunuz evin kredisini verirsiniz. Böylece bir birikim ortaya çıkar. Böyle avantajlı bir durum meydana getiren konut kredilerini almak için Türk Kızılayı Bankasına başvuruda bulunabilirsiniz. Üstelik Türk Kızılayı gayrimenkul kredisi almak isteyen kişiler için web sitesinde bir hesaplama aracı da bulundurmaktadır. Yine de sizlere bir örnek verelim ve hep birlikte bir gayrimenkul kredisi hesaplaması yapalım.

KIZILAY KONUT KREDİSİ

Türk Kızılayı aracılığı ile 100.000 lira gayrimenkul kredisi aldınız diyelim. Çektiğiniz bu 100.000 liralık kredi için de 72 ay vade süresi tercih ettiniz ve 72 ay taksite bağladığınızı varsayalım. Böyle bir durumda aylık ödemeniz, toplam tutarınız, dosya masrafınız ve kredi faiz oranınız ne durumda olur tek tek bakalım.

KIZILAY KREDİ HESAPLAMA

  • Almak istediğiniz bu kredinin dosya masrafı 500 lira olacaktır.
  • 000 liralık kredinize 72 ay vade koyduğunuz zaman aylık ödemeniz gereken tutar 2.030.71 Türk Lirası olacaktır.
  • Aldığınız gayrimenkul kredisi için koyulacak olan belirlenmiş kredi faiz oranı ise % 1.12’dir.
  • Tüm bu verilere göre sizlerin 100.000 liralık kredinize, 72 ay vade ile aylık % 1.12 faiz oranı ile birlikte sizlerin toplam ödeyeceğiniz tutar, 147.550.12 Türk Lirası olacaktır.

Sizlerde Türk Kızılayı gayrimenkul kredilerinden faydalanmak istiyorsanız, bahsettiğimiz bilgileri temel alarak bir hesaplama yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu hesaplama aracını web sitesinde de bulabilir ve dilediğiniz verileri değiştirerek hesap yapabilirsiniz.

Biz Kredinizi Çekelim Siz Ödeyin Şikayet

Bankalardan kredi alarak mevcut olan para ihtiyacımızı gidermek her geçen gün daha da zorlaşmak ile beraber bu çerçevede söz konusu kişilere borç para verecek yerler daha başka yerler hizmete girmiş hatta son bir yıl içerisinde kontrol edilemez şekilde çoğalmıştır. Güvenilir adres bizkredinizicekelimsizodeyin.net e bakabilirsiniz. Söz konusu bu yerlerin pek çoğu asıl olarak maddi çaresizlikler içinde kıvranmakta olan kişilerim bu durumunu kullanmak istemekte ve ortaya hiç de hoş olmayan sonuçlar çıkmaktadır. Bu çerçevede kredi danışmanlık firmalarını inceleyerek yazmakta olduğumuz şikayet ve yorumlar serisinde bugünkü seçimimiz biz kredinizi çekelim siz ödeyin şikayetleri yer almaktadır. (daha&helliip;)

En Yüksek Emekli Maaşı Nasıl Alınır?

Ülkemizde emeklilerin çok zor şartlar altında geçimlerini sağlamaya çalıştıklarını hepimiz zaten biliyoruz. Böyle bir ortam içinde emekliler ve emekli olacaklarda, maaşlarını nasıl arttırabileceklerini düşünmekte ve bunun için çözümler, formüller aramaktadırlar. Biz de bu yazımızda bunu konu alacağız ve en yüksek emekli maaşının nasıl alınabileceğini anlatacağız. (daha&helliip;)

Memur Maaşları Sorgulama 2017

Devlet bünyesinde çalışan kişilere memur denmektedir. Bu kişilerin maaşları ve tüm sosyal hakları devlet tarafından düzenlenmekle birlikte onların da yaptığı tüm çalışma ve hizmetler de devlete dair işler olmaktadır. Yani özetle memurlar için işveren yerinde bizzat devletin kendisi bulunmakta ve memurların alacağı maaşların tasarruf yetkisi de bizzat devletin elinde bulunmaktadır.

Her çalışanda olduğu gibi memurlarda da belli bir maaş düzeni bulunmaktadır. Memurların da net ve brüt maaşları bulunmakta ve belli oranlarda vergi kesintilerine uğramaktadırlar. Söz konusu be detaylar da memurların maaş bordrosunda gösterilmekte ve belgelenmektedir. Memurların maaşlarına dair ayrıntıları devlet bordrolar üzerinden yansıtmaktadır.

Memurlar maaşlarına dair tüm bilgilere ve tüm detaylara Maliye Bakanlığı’nın sunduğu memurlar içi uyguladığı e- bordro hizmeti aracılığı ile ulaşmamız mümkün olmaktadır. E- bordromuza ulaşarak aldığımız maaşın net ya da brüt tutarını, kesilen vergileri ve ne kadar kesildiğine dair tutarlarını ve pek çok farklı bilgiyi görmemiz mümkün olmaktadır.

Eğer e-bordomuza ulaşmak ve detaylı bilgi almak istiyor isek ilk olarak yapmamız gereken e devlet şifresi edinmek olmalıdır. Eğer e devlet şifremizi bilmiyor isek herhangi bir PTT şubesi aracılığı ile bir e devlet şifresi alabilmekteyiz. Daha sonra ise ister internet üzerinden istersek de cep telefonumuza indireceğimiz mobil e devlet uygulaması üzerinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaramız ve e devlet şifremiz ile giriş yapabilmekteyiz.

E devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra ekranda görülen kurum listesine tıklayarak oradan da Maliye Bakanlığı’nı bulamamız gerekmektedir. Maliye Bakanlığı’nın sunduğu hizmetlerin bir listesini bulunduran yeni bir ekran karşımıza çıkacaktır.  İşte bu ekran üzerinden  e bordro bölümüne tıklamak sureti ile aldığımız maaşlara dair tüm dökümlere ulaşmamız mümkün olmaktadır. Ancak bu e bordro hizmeti yalnızca 657 sayılı kanuna tabii olan memurlar için sunulan bir hizmet olmakla beraber 4/B ya da 4/C bünyesinde bulunan memurların veya farklı bir sözleşme şekli ile devlet bünyesinde çalışan kişilerin bahsedilen bu e bordro hizmetinden faydalanabilmesi söz konusu olmamaktadır.

Kredi Nasıl Çekilir? Çekemeyenlere Kredi Çıkartan Firmalar Var Mı?

Günümüz şartlarında yaşam sıkıntısının bu denli güç bir hal alması neticesinde maddi desteğe ihtiyaç duyulmaktadır çoğu zaman. İlgili maddi desteği alabilmek adına kurulmuş olan banka kurumlarından sağlanmak istenilen destek için kişilerin belirli şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Öncelikli olarak ne kadar tutara ihtiyaç olduğu kişi tarafından belirlenmelidir. Daha sonra bir banka kurumuna giderek yada hali hazırda çalışılmakta olan bir banka var ise internet bankacılığı aracılığı ile yada cep telefonundan sms yolu ile başvuruda bulunulması mümkündür. (daha&helliip;)

Senetle Kredi Verilir KOTA 1 Milyon TL Hemen Başvur

Banka dışında senetle kredi almak isteyenler için kabul görme şansı arttı kota 1 milyon tl ye çıktı. Yapmanız gereken http://www.kredisorgulama.org/herkese-kredi-verilir-bu-sefer-kota-1-milyon-tl  adresinden başvurunuzu yapmak..

İlanla ilgili güncellemeleri takip etmek için www.kredisorgulama.org adresine sık sık giderek arama kısmından 1 milyon tl olan sayfadaki güncellemeleri takip edebilirsiniz. 1 kaç gün içinde sonuçlanacak bu işlem için gün içinde sık sık giriş yapınız çünkü bir yoğunluk olacaktır.

Başvuru için diğer yöntem

Googleda  ” KREDİ NOTU  ” yazınız karşınıza www.kredisorgulama.org  sitesi çıkacaktır. Giriş yaptıktan sonra en altta bulunan iletişim kısmından yazabilirsiniz.

Emekli Maaşını PTT’den Alma

Emekli maaşlarının PTT şubelerinden alınması mümkün olabilmektedir. Bunun için genel olarak yapılan işlemler sonucunda emekli olan kişilerin evrakların verilmesi gerekecek. Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve SSK emeklilerinin PTT şubelerinden emekli maaşlarını alabilmesi için evraklarını PTT şubelerine bildirmesi geliyor. (daha&helliip;)

Çalışan Annelere Bakıcı Parası

Devletten çalışan anneye bakıcı parası desteği geliyor. Peki, çalışan anneler hangi şartlarda bakıcı parası alabilecek? Malumunuz, kadınların istihdamdan çekilmesini önlemek amacı ile devlet pek çok teşvik paketi ile karşımıza geldi. Şimdi de çalışan annelere evde çocuk bakımı projesini sunuyor. Doğum yapan kadının maddi imkansızlıklar nedeni ile bakıcı tutamaması devleti harekete geçirdi. Artık doğum yapan kadın devletin sunduğu bu imkan sayesinde çalışmaya devam edebilecek. Peki, bakıcı parasından yararlanabilmek için hangi şartları taşımak gerekiyor? (daha&helliip;)

Yukar k