Kategori: “personel atamaları”

KPSS’Siz Personel Alımları Başladı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında pek çok devlet kurumunda başlatılan operasyonlar sonucunda binlerce devlet memuru açığa alınmıştı. Devletin her yapısına sızan FETÖ terör örgütü mensuplarının temizlenmesi için başlatılan operasyonlar sonucunda pek çok kişi gözaltına alındı ve mesleklerinden ihraç edildi. Durum böyle olunca pek çok kadroda memur açığı gündeme geldi. Bu memurların yerine hızlı bir şekilde atama yapmak isteyen devlet kurumları bazı kadroları için KPSS şartı aramadan memur alacak. Bu memurların alınmasında genel mülakat notu ile sıralama yapılacak. (daha&helliip;)

TÜBİTAK SAGE Personel Alımları

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü SAGE, personel alımı yapacağını resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. Bu kadrolarda görev alacak olan kişilerin lisans mezunu olması ve ilgili alanlardan mezun olması gerekiyor. İlanların içeriğinde kadro sayısı ile ilgili bir bilgi içermemesi ise dikkat çekti. (daha&helliip;)

Adalet Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Bankalar veya kişiler arasında senetle işlemler yapılabilir. Senetle yapılan işlemlerde her zaman dikkatli olmak gerekir. Çünkü senetler her zaman hukuki geçerliliği olan belgelerdir. Senetler ile birlikte icralık veya davalık süreçleri başlatabilirsiniz. Senet tahsili esnasında sorun çıkmaması ve bankaların bu konuda herhangi bir şekilde itiraz etmemesi için senetlerinizi notere onaylatmanız gerekmektedir. (daha&helliip;)

Adalet Bakanlığı Personel Alımı Şartları ve Başvuru formu

Adalet bakanlığı her sene düzenli olarak personel alımı yapmaktadır. Alım şartları ve başvuru formalarını kendi internet adresinde yayınlamaktadır.

    Adalet bakanlığı personel alımı şartları ve başvuru formuna oradan ulaşabilirsiniz. Şartlar; Bu pozisyonlara yerleşecekler merkezi sınava girip en az 70 puan almak, Türk vatandaşı olmak, yapılacak güvenlik soruşturmalarında olumlu yanıt alınması, hiçbir kamu hakkından mahrum olamamak, sağlık kurulu raporuna sahip olmak, askerlik görevini yapmış olması, infaz koruma memurları için 30 yaşını aşmamış olmak, büro personelleri için 35 yaşını aşmamış olmak, en az lise ve dengi okullardan mezun olmak başlıca istenilen şartlar arasında yer almaktadır. (daha&helliip;)

Türkiye Finans Katılım Bankası Personel Alımı

Bankada çalışmak isteyen ve mezun olduğu halde hala iş bulamamış kişiler için en iyi iş fırsatı Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan gelmektedir.

Faizsiz bankacılık sektöründe yer alan banka Türkiye’de yeni büyüyen ve aktif bankalardan bir tanesidir. Yapacağı alımlar ile pek çok kişinin yüzünü güldürmesi ve özellikle de lise mezunu personel alacağı için birçok kişi tarafından tercih edilen banka genel başvuru adı altında başvuruları almaya devam etmektedir. (daha&helliip;)

Sözleşmeli Astsubay Alımları

Sözleşmeli astsubay alımları 2015 yılında da yapılacaktır. 6 Nisan 2015 yılında Türk

Hava Kuvvetleri tarafından yapılan açiklamada Sözleşmeli Astsubay alınacağını duyurdu. (daha&helliip;)

İKİ YILLIK İLAHİYAT ÖN LİSANS MEZUNLARI NEREDE ÇALIŞABİLİR ?

İki yılık ilahiyat ön lisans okuyabilmek için İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ygs sınavına girmeden kayıt yaptırabilirsiniz. İki yıllık ön lisans okuduktan sonra bazı imtihanlara girerek dört yıllık İlahiyat Fakültelerine geçiş yapabilirsiniz. Dört yıllık bir üniversiteyi bitirdiğinizde ikinci üniversite etiketi alırsınız. İki yıllık ön lisans bitiren kişilerin iş bulma durumları ise şanslarına ve de işi hangi şehirde aradığına bağlıdır. İki yıllık ön lisans mezunları İmam Hatip Liselerinde branş öğretmenliğine İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden başvururlar.

ilahiyat önlisans mezunlarına müjde (daha&helliip;)

Yurtdışı Öğretmenlik Alımları

2015 yılında da yurtdışı Öğretmenlik alımları devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nca yurtdışında görevlendirmek üzere Öğretmen alımı yapılıyor. Kafkasya’da Afrikaya kadar pek çok ülkede okul açma faaliyetleri devam ediyor. Öyle ki; açılan bu okullara Türkiye’den Öğretmen atanacak. Meb’in şuanda yurtdışında 66 okulu var ve 670 Öğretmen olmak üzere pek çok okutman görev yapıyor. Yurtdışı öğretmenlik alımları için MEB kolları sıvadı ve bunun için sınav yapıldı .Sınav sonuçları açıklandı ve başarılı olanlar yurtdışında görevlendirilecekler.

(daha&helliip;)

Doğa Koleji İstanbul -Öğretmenler

Doğa Koleji İstanbul Uzman Hekimler pozisyonu için,birçok alanda alım yapıyor.

Doğa Koleji web sayfası

Türkiye’de 19 ilde 42 eğitim kurumu ile faaliyet gösteren Doğa Koleji, eğitim sektöründe lider konumdadır. Faaliyet göstermeye başladığı günden bu yana başarılı bir şekilde ilerleyerek büyümeye devam etmektedir. Her zaman bilime ve bilimsel çalışmalara açık olan Doğa Koleji, eğitim sektöründeki yenilikleri sürekli takip ederek daha faydalı olmak için çaba göstermektedir. Sürekli üretken tavrı ile Türkiye’nin en başarılı koleji olmayı başaran Doğa Koleji, Türkiye’nin pek çok ilinde faaliyet göstermeye devam ediyor. (daha&helliip;)

İstanbul Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı

İstanbul Teknik Üniversitesi Farklı alanlarda toplamda 5 adet sözleşmeli personel alacak.

Adaylar 657 Sayılı Devlet Memuru kapsamında sözleşmeli olarak çalışacaklar.

Başvurular 12-26 Kasım 2012 tarihleri arasında yapılacak.

 

Adayların mezuniyet koşulları ve KPSS’ den almış olmaları gereken puan türleri aşağıdaki gibi: (daha&helliip;)

Yukar k