Kategori: “işkur iş ilanları”

İŞ-KUR Engellilere Hibe Başvurusu Şartları

İşKur, engelli ve eski hükümlü olan kişilere, proje kapsamında hibe vermektedir. İş-Kur’un  2016 yılı projelerinden birisi olan bu tasarıda, 40 bin TL’ye varan hibe desteklerini almak mümkün olabilmektedir. İş Kur tarafından, engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler başta olmak üzere eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler ve engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler hibe ile desteklenecektir. (daha&helliip;)

İŞKUR KREDİ BAŞVURUSU

İŞKUR her ilde bulunan bir kuruluştur. Bir çok işsiz kişileri, yeni işlere yerleştirerek istihdam sağlamaya çalışan bir devlet kurumudur. Hatta bir çok eğitim de vererek, kalifiyeli işçi yetiştirmekte en büyük görevleri arasındadır. Ayrıca işten ayrılan kişilere de bir süreliğine işsizlik maaşı vermektedir. Yeni düzenlenen kanunlara göre, işten çıkmadan kaç ay pirim ödenmişse, ona göre süresi ve miktarı değişmektedir. İŞKUR kredisi ise KOSGEB çatısı altında verilen bir kredidir. Yeni iş yeri açmak isteyenler veya olan işletmesini büyütmek isteyenler için geçerli bir uygulamadır. Eğer bir işletmek kurmak istiyorsanız,iliniz de  bulunan bir İşkur un girişimcilik kursunu bitirmeniz gerekmektedir. 10 günlük olan bu kurstan da günlük  20 TL de İşkur desteği bulunmaktadır. Bu kursu bitirdikten sonra,belgenizle ve açmak istediğiniz işletme ile ilgili tasarınızı KOSGEB destekli İŞKUR kredisine başvurabilirsiniz. Bu biraz sancılı bir dönem, çünkü bu krediyi alabilmek için açacağınız işletmenin her ayrıntısı ile ilgili bir muhasebeleştirme işlemini çok dikkatli yapmanız gerekir. Bu konuda destek verebilen özel danışmanlar var.

KOSGEB DESTEKLİ İŞKUR KREDİSİ

 

Belirli bir ücret karşılığında size tüm ayrıntılarla ilgili birçok  yardımları oluyor. Çünkü yapabileceğiniz en ufak bir hata onaylanmamasına neden olabilir. İşletme sahibi olupda, işletmesini büyütmek isteyenler de, ekstra alacakları ekipmanların,yeni ve daha modern bir dekorasyon uygulamasının,harcamalarını muhasebeleştirerek İşkur kredisine başvurabilirler.

100 BİN TL ye kadar faizsiz kredi desteği alabilirsiniz. Ayrıca yeni bir işletmek kurmak isteyenlere de 50 BİN TL ye kadar da hibe vermektedir.Amaç ülkemizde tam istihdam sağlayarak işsizliği azaltmaktır.Çok güzel bir uygulama, hem kendi işinizin sahibi olacaksınız veya işletmenizi büyüteceksiniz, hemde destek sayesinde sıkıntı çekmeyeceksiniz.

Bu fikir bir çok insanın kafasına yatmış olmalı ki, şu anda İşkur da açılan girişimcilik kursuna talep çok. Sizde bu destekten faydalanmak istiyorsanız,bir an önce size en yakın İşkur a başvurarak bu kursa kaydınızı bir an önce yaptırın. Çünkü talep çokluğundan kursiyerler seçime tabi tutulmaktadır.

İŞKUR ORDU İLETİŞİM

4 Ekim 2000 tarihinde İş ve İşçi Bulma Kurumunun kapatılmasıyla kurulan Türkiye İş Kurumu 2003 yılında resmi gazetede yayınlanmasından sonra, Türkiye İş Kurumu Kanunu ile kuruluş yasasını oluşturmuştur.

Kurumun görevleri arasında, iş ve işçi bulma, istihdamın korunması, işsizliğin önlenmesi, işsizlik sigorta ödemelerinin düzenlenmesi vardır. İş gücü verilerini yerel ve ulusal olarak araştırıp analiz etmek, iş gücü arz ve talebinin değerlendirilmesi, iş ve meslek analizlerini yapıp bu doğrultuda meslek danışmanlığı yapmak ve eğitim vermekte görev tanımının içindeki unsurlardır.

Gün geçtikçe kendini geliştiren ve yenileyen İŞKUR, işveren ve işçi için en iyi çalışma koşullarını yasal olarak koruyan bir yapıya sahiptir. İşçiye ihtiyacı olan işvereni, işçi almaya teşvik etmek adına yaptığı çalışmalar; hem işsizliğin azalmasını, hem işverenin rahatlamasını, hem de işçinin eğitim alıp kendini geliştirmesini sağlamaktadır.

Genel müdürlüğü Ankara’da bulunan İŞKUR’un, Türkiye’nin her yerinde il müdürlükleri bulunmaktadır. Genel iletişim hattının numarası 444 75 87’dir. Bu numarayı aradığınız hat otomatik olarak sizi, bulunduğunuz ildeki İŞKUR il müdürlüğüne bağlamaktadır. Ordu İŞKUR iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Telefon: (0452) 233 56 76 – 77

Fax: (0452) 213 14 61

Şube Müdürü: İsa KAYMAK

Adres: Bahçelievler mah. Adnan Kahveci Blv. No:19 ORDU

İşkur Defter Onaylatma Dilekçe Örneği

İşkur defter onaylatma dilekçe örneği nasıl olmalıdır diye araştırma yapıyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Mükelleflerin, tutmakla mükellef oldukları defter ve belgeleri kuruma ibraz etmek için dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. İş kur iş sağlığı güvenliği defterleri her hangi bir ücret almadan onaylanmaktadır. İş kur defter onaylatma dilekçelerini işverenler iş yerlerinin bağlı olduğu iş kur merkezlerine başvurabilirler. Farklı iş kur merkezine yapılacak başvurular kabul edilmeyerek, hangi merkeze başvurulacağı yönlendirilmesi yapılacaktır. (daha&helliip;)

İşkur Kayıt Belgesi Çıkarma

İş kur işveren ile işçilerin karşılaştığı bir sistem olarak çok önemli ve güzel bir hizmet aracıdır. İşkurda kayıt belgesi olan herkes işlem yapabilmektedir. İşkur kayıt belgesi çıkarabilmek için öncelikle işkura üye olmak gerekir.

İşkura üye olmak için ister yüz yüze istersek de internetten işlem yapabiliriz. Yüz yüze üye olmak isteyenler, ilçelerde ki işkur ofislerine başvurarak istenilen belgeleri vererek üye olabilirler. Sanal ortamda üye olmak isteyenlerse (daha&helliip;)

Kepçe Operatörü Arayanlar

Kepçe operatörlüğü hem zor hem de en gözde mesleklerden biridir. Öyle ki; kepçe operatörü işi arayanlar iş ilanlarını takip ederek iş bulmaya çalışıyorlar. Bunun dışında kepçe operatörü arayanlar da iş ilanlarını yayınlayabilir, iş arayanlara imkan tanıyabilirler. Her iki tarafta sayfamız üzerinden birbirlerine ulaşabilirler.

Kepçe Operatörü İş İlanları

(daha&helliip;)

Manisa İş Kur

Bildiğiniz gibi İşkur Türkiye’nin dört bir yanında meslek edindirme kursları hizmeti veriyor.Manisa ili’nde de bu hizmeti vermeye devam eden işkur,işsiz vatandaşlara iş istihdam ediyor.Bu sayede işsiz bütün vatandaşlar ücretsiz olarak bu eğitimi alıp,iş sahibi oluyorlar. (daha&helliip;)

2012 – 2013 KYK ÖĞRENİN VE KATKI KREDİSİ MÜRACAATI

Kredi ve yurtlar kurumunun yaptığı yazılı açıklamaya göre üniversiteye ilk defa yerleştirilecek olanlar için ve üniversiteye devam eden ve burs, kredi, yurt başvuru yapmak için başvurulara 3 kaldığı belirtildi. Yapılacak olan öğrenim ve katkı kredisi için müracaatlar internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bun göre kyk.gov.tr adresinden müracaatlar yapılabilmektedir. KYK Başvuru işlemleri son güne kadar devam edecektir.

2012- 2013 yılı için kredi ve yurtlar kurumuna başvuracak kişilerin ilgili resmi web adresinde istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurması bunun haricinde istenen resmi belgelerin ise eksiksiz ve doğu olarak tamamlanması gerekmektedir. Kyk.gov.tr adresinde burslar ve öğrenim kredisi ve yurt başvurusundan yararlanabilecek ve bu hizmetten yararlanamayacakların özellikleri açıklanmaktadır.

Bunun dışında master ve doktora, özel yetenek ve dikey geçiş yapacak öğrenciler için de kyk başvuruları devam etmektedir. Bu öğrencilerin başvuruları 17 Eylül 2012 tarihinde başlayıp 07 Eylül 2012 tarihi de dahil olmak üzere son güne kadar devam edecektir.

Kredi ve yurtlar kurumundan yurt başvurusu yapıp kabul edilenlerin 3 Eylül 2012 tarihinden 14 Eylül 2012 tarihine kadar kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Üniversiteye ilk defa girecek olan öğrenciler için kredi, yurt ve burs başvuruları 28 Ağustos 2012 tarihi de dahil olmak üzere son güne kadar devam edecektir. İstenen belgelerin eksiksiz olarak verilmesinden sonra da başvuru yapılabilecektir. Yoğunluğun çok olabileceği sebebi  ile başvurları erken yaptırmanızda fayda bulunmaktadır.

kaynak: www.kykbasvuru.com

işkur meslek kursu

İşkurun düzenlemiş olduğu meslek edindirme kurlarına talep her geçen yıl daha fazla olmaktadır. Bu kurslara katılarak hem ihtiyaç duyulan iş gücünü karşılamak hem de yeni iş imkanları bulmak mümkün. İşkur meslek edindirme kurlarına katılarak bir meslek sahibi olabilir ya da işinizi kurabilirsiniz. Yapılan desteklemeler işkur size destek oacaktır. (daha&helliip;)

İşkur Çağrı Merkezi Kursu Başladı

İşkur meslek edindirme kurslarında yeni bir branş daha açıyor..  ile birlikte başlatılacak olan kampanyada kursu başarı ile bitiren kursiyerler   çağrı merkezlerinde işe başlayacaklar. İş garantili kurs kapsamında kursiyerlere kurs gördükleri gün başına işkurdan günlük giderlerini ve yol masraflarını karşılamaları için günlük 15 lira ücret alıcaklar.

İstanbul,İzmir, Erzurum, Diyarbakır, Ankara ve Eskişehirde verilecek. Kursa katılmak isteyen adaylarda aranılan ortak özellikler ise İşkura kayıtlı olmaları, asgari lise mezunu olmaları, en az 25 en çok 35 yaşında olmaları. Nitelikli eleman yetiştirmek için oluşturulan İşkur kurslarında genel olarak meslek sahibi olmayan kişilerin istihdamı amaçlanıyor. Böylelikle işsiz olan kişiler edindikleri meslekler aracılığı ile daha rahat iş bulabilmeleri amaçlanıyor. İşkur ayrıca hükümlü ve özürlülere yönelik özel kurslarda oluşturarak bu kişileri topluma kazandırmayı amaçlıyor. İşkur kursları ile ilgili detaylı bilgiyi İşkurun kendi internet sitesi üzerinden alabilirsiniz. Ayrıca işkura kayıtlı değilseniz kayıt işleminizide yine aynı site üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yukar k