Adalet Bakanlığı Personel Alımı Şartları ve Başvuru formu

Adalet bakanlığı her sene düzenli olarak personel alımı yapmaktadır. Alım şartları ve başvuru formalarını kendi internet adresinde yayınlamaktadır.

    Adalet bakanlığı personel alımı şartları ve başvuru formuna oradan ulaşabilirsiniz. Şartlar; Bu pozisyonlara yerleşecekler merkezi sınava girip en az 70 puan almak, Türk vatandaşı olmak, yapılacak güvenlik soruşturmalarında olumlu yanıt alınması, hiçbir kamu hakkından mahrum olamamak, sağlık kurulu raporuna sahip olmak, askerlik görevini yapmış olması, infaz koruma memurları için 30 yaşını aşmamış olmak, büro personelleri için 35 yaşını aşmamış olmak, en az lise ve dengi okullardan mezun olmak başlıca istenilen şartlar arasında yer almaktadır. Eğer sizde sayılı bu şartların tamamını barındırıyorsanız başvuru formunu doldurarak personel olmak için talepte bulunabilirsiniz.

Adalet bakanlığı personel alımı şartları ve başvuru formu işlemleri için geç kalıp bu sansınızı kaybetmeyin. İlgili tüm bilgilendirmeler internet üzerinden yayınlanmaktadır. Daha fazlası için iletişime geçebilirsiniz. Yazımızı daha fazla uzatmadan sizleri başvuru işlem sırası ve aşamalarıyla baş başa bırakıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir