Akbil Başvurusu

Akıllı Bilet yani Akbil dokun-geç sistemi ile çalışan ve İstanbulda  İETT Otobüsleri, Nostaljik Tramvay (Taksim-Tünel),3. Tünel (Karaköy-Beyoğlu), Özel Halk Otobüsleri, İstanbul Ulaşım AŞ’ye bağlı Raylı Sistemler, İDO AŞ Vapurları,  İstanbul Şehir Hatları Vapurları,  Turyol ve Dentur AŞ’ye ait Deniz Motorları ve  TCDD Banliyö Hatları olmak üzere ulaşımda kullanabileceğiniz ödeme sistemidir. Tercih edilmesinin sebebi ise İstanbul gibi çok büyük bir şehirde tek vesayet ile ulaşım imkanına sahip olmayan kişilere bileti ikinici kez kullanma esnasında yani aktarmalarda indirim sağlamasıdır.  Akbil kartınızın bir diğer avantajı ise aylık dolum yapabilme imkanı sunmasıdır.

Aylık Akbil uygulamalarında akbilinize 200 kontürlük yükleme yapılır ve bir ay boyunca bir daha yükleme yapma hakkınız olmaz. Bu uygulamanın bedeli tam Akbil için aylık 120 lira, öğrenci için 60 lira, ve öğretmen yada 60 yaş üstü gibi indirimli kullanıcılar için ise 70 liradır. Akbil Başvurusu için Karaköy Tünel girişinin hemen yanında bulunan merkezden kimliğiniz ve bir adet resminiz  ile birlikte müracaat etmeniz gerekmektedir.  Öğrenciler için öğrenci belgeside gerekmektedir.

 

 

 

0 comments on “Akbil Başvurusu
 1. habib üreni dedi ki:

  DEMİRCİ USTASI E SINIFI EHLİYETİM MEVCUT İYİ DERECEDE ARAPÇAM VAR
  CEP..0535 306 51 78

 2. irfan bitmiş dedi ki:

  elektirikciyim elektırıkle alaka herşeyden anlarım 05419589322

 3. FERHAT dedi ki:

  MERHABALAR BEN FERHAT İSTANBUL PENDİKTE İKAMET EDİYORUM İŞLETME ÖN LİSANS MEZUNUYUM İHTİYAC DUYULAN HERHANGİ BİR POZİSYONDA GOREV ALMAKTAN BUYUK ONUR DUYARIM SAYGILARIMLA
  FERHAT 05312205096

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir