avonda mükemmel kazanç

Genç ve girişimci bir kitap satıcısı olan David H.McConnel, kitaplarını satın alan bayanlara hediye amacıyla verdiği parfüm numunelerinin, kitaplarından daha çok ilgi çektiğini görmüş ve 1886 yılında New York’ta, sonradan AVON ismini alacak “The California Perfume Company” isimli şirketin temellerini atmıştır.

Merkezi New York’ta olan ve “Dünya Kadınlarının Kişisel Gereksinimlerini, Ürün İhtiyaçlarını ve Hizmet Beklentilerini En İyi Anlayan ve Karşılayan Şirket Olmak” vizyonuna sahip Avon, bugün dünyanın en büyük doğrudan satış kozmetik organizasyonudur. Yine Avon, tüm dünyadaki kozmetik şirketleri arasında en büyük altıncı güzellik şirketidir.

“The Company For Women”, “Kadınların Kadınlar için Çalıştığı Şirket” sloganını benimseyen Avon’da çalışan kadın sayısı dünyadaki bütün şirketlerden daha fazladır.

Avon, tüm dünyada; 6 kıtada,100 ülkede, 6 milyonun üzerinde Satış Temsilcisi ile yıllık ortalama 10,7 milyar Amerikan Dolarının üzerinde satış gerçekleştirmektedir.

Avon, Türkiye pazarına 1993 yılında Eczacıbaşı Grubu ile kurduğu ortak girişim ile girmiş, ardından 2003 yılında güzellik pazarı ve doğrudan satış sektöründeki kaydadeğer büyümeyi dikkate alarak Eczacıbaşı Grubu hisselerini satın almış %100 Avon Şirketi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır

%100 Avon Şirketi olarak faaliyet göstermeye başladığı tarihten bugüne kadar Avon Türkiye Aktif Temsilci Satışı ve şirket gelirinde güçlü iki haneli büyümeler elde etmektedir.

Avon Türkiye önemli ölçüde büyüme potansiyeli olan bir şirket olarak değerlendirildiğinden, farklı bir çok yatırım planlanmış olup, bu yatırımlar zamanı geldiğinde uygulanmaktadır. Yatırımlar ilk olarak müşterilerine cazip tüketici önerileri yaratmak amaçlı gerçekleşmiştir. Ürün yelpazesi genişletilerek ve Avon kataloglarında daha rekabetçi fiyatlarda ürünleri içeren daha fazla sayfaya yer verilerek bu konuda yatırım yapılmıştır. Son zamanlarda reklamlara ve Örnek Ürünlere yatırım yaparak Avon marka imajını yaratma çalışmalarımız devam etmektedir.

Avon Türkiye güzellik pazarında daha hızlı büyümektedir. Bu güçlü büyümeyi desteklemek amacıyla operasyonel alt yapımıza yatırım gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Siparişlerimizin büyük bir çoğunluğu internet aracılığı ile ulaşmaktadır. Diğer Avon şirketleri bizlerin deneyimlerinden yararlanmakta ve en iyi örnek uygulamalarımızı kendi ülkelerine uyarlamaktadırlar. Aynı zamanda siparişlerimizin ödemeleri ağırlıklı olarak kredi kartı ve otomatik ödeme olarak gerçekleşmekte olup, bağımsız girişimcilerimizin %75’ine kısa mesaj yolu ile ulaşılarak etkin ve zamanında iletişim kurulabilmektedir. 2007 yılında Gebze’de yeni depomuzu faaliyete geçirmiş bulunmaktayız. Yüksek teknoloji ile donatılmış yeni depomuzda siparişleri daha hızlı ve doğru biçimde hazırlayarak bağımsız girişimcilerimizin çoğuna 24 saat içinde ulaştırabilmekteyiz. Bu yatırımların her biri, bağımsız girişimcilerimize ve müşterilerimize daha iyi hizmet vererek ve bağımsız girişimcilerimizin harcadıkları çaba oranında yarar elde edebilmelerini sağlayarak, gerçekleştirdiğimiz büyümeyi desteklemek amacıyla yapılmıştır.

1993 yılından bu yana Avon, ürün yelpazesini önemli ölçüde genişleterek, her ay farklı olarak basılmakta olan kataloglarının sayısını artırarak, kadınlara kaliteli ve uygun fiyatlarla satılmakta olan güzellik ürünlerinden daha fazla seçim yapma fırsatı sunmaktadır. Bizler aynı zamanda bağımsız girişimcilerimize verdiğimiz hizmet standartlarımızı da geliştirerek onların gelişimlerine yönelik eğitim programları uygulamaktayız. Ödeme sistemimizin yanında operasyonel alt yapımızı ve bilgi sistemlerimizi de geliştirmiş bulunmaktayız. Eğitim, internet, katalog ve gelişmiş ürün yelpazesinin de desteği ile Avon bugün, yarın ve her zaman çok daha fazla sayıda müşterisine hizmet verebilecek konumdadır.

Avon Ürünleri Amerika ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinde uzun yıllardır satılmaktadır. Avon Kozmetik, kalite ve güvenilirlik gerekliliklerini karşılayan ürünlerin piyasaya sürülebilmesi için sıkı kalite kontrol prosedürleri uygulamaktadır. Kozmetik kategorisinde yer alan ürünlerimiz Avrupa Birliği’nde yürürlükte olan 76/768/EEC Kozmetik Direktifi ve eklerine uygun standartlarda üretilmekte ve piyasaya sunulmaktadır. Ayrıca ülkemizde geçerli olan 23.05.05/25823 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Türkiye Kozmetik Yönetmeliği’nce uygun bulunan bileşenler ile uygun limitlerde formüle edilmektedir. Tüm ürünlerimiz sıkı güvenilirlik test prosedürlerine tabi tutulmaktadır ve EEC düzenlemelerine uygundur. Tüm bileşenler ayrıca EEC direktifi ile belirlendiği şekilde Avrupa’da kullanılabilirliğinin temin edilmesi amacıyla ilgili CAS numaları/INCCI adları/EINEX/ELINCS açısından kontrol edilmektedir.

Tüketicilerin, ürünleri doğru kullanabilmeleri için gerekli kullanım bilgilerinin ambalaj üzerinde Türkçe dilinde verilmesi gerekmektedir. Avon Kozmetik, Tüketici’nin bilgilendirilmesi konusunda son derece hassas bir politika izlemekte olup, gerekli kullanım bilgileri ve uyarılar ürünlerimizin üzerinde Türkçe dilinde verilmekte ve tüketicimize ulaştırılmaktadır.

Bu bilgilendirmelerin yanısıra çeşitli illerde belirli bir plana bağlı olarak düzenlenen ve duyuruları önceden yapılan Ürün Eğitimleri ile kullanıcılarımızın bilinç düzeyi artırılmaktadır.

Avon Kozmetik , Tüketicilerimizin ürünlerimizi herhangi bir nedenle iade etmek istemesi halinde satın alma tarihi itibari ile yaklaşık 90 günlük bir süre zarfında Bölge Satış Sorumlulularımız aracılığı ile hiçbir neden göstermeksizin iade hakkına sahip oldukları bir prosedür izlemektedir. Bu durum, Tüketiciyi Koruma Kanunu ile verilen süreden çok daha uzun bir süredir ve amacımız tüketicilerimizin iade işlemi yapmak istemeleri halinde herhangi bir problem yaşamadan sorunlarını giderebilecekleri bir alışveriş ortamı sağlamaktır.

Bunun yanısıra, ürün gamımız içinde bulunan aksesuar tarzı ürünler örneğin saatler için prosedürlerin gerektirdiği şekilde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca onaylı Garanti Belgesi alınmakta ve tüm tüketicilerimizin kullanım sonrasında oluşabilecek tüm talepleri uygun olarak yerine getirilmektedir.

Avon %100 Müşteri Memnuniyeti ilkesi ile çalışmakta olup tüketicilerimizin ürün ile ilgili tüm şikayetleri Bölgesel bir prosedür ile takip edilmektedir. Bu prosedür, kendi iç politikalarımıza adapte edilmiştir.

Herhangi bir tüketicimizin bir ürünle ilgili bilgi almak istemesi yada herhangi bir talebini dile getirmek istemesi halinde direkt olarak (0212) 473 11 11 numaralı Ürün Danışma Hattımızı arayarak bilgi alma imkanı bulunmaktadır.

Şikayet niteliğinde bir talep geldiğinde, bu talep prosedür dahilinde kayda alınmakta ve talepler Uzman personel tarafından yönetilmekte olup, tüketicilerimizin problemleri %100 memnuniyet ilkesine göre çözülmektedir.

Avon Kozmetik olarak ürünlerimizin satışa sunumu sonrasında oluşan ambalaj atıklarının yönetilmesi ile ilgili olarak Çevre ve Orman Bakanlığı Yönetmelikleri doğrultusunda hareket edilmektedir. Ambalajların toplanması ve geri kazanımı ile ilgili tüm sorumluluklarımız ÇEVKO’ya devredilmiştir ve bu kanal vasıtası ile yerine getirilmektedir.

Şirketimiz aynı zamanda Kozmetik ve Tuvalet Müstahzarları Derneği ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği, Kozmetik ve Deterjan Ürünleri Meclisi, Doğrudan Satış Derneği, YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği üyesidir. Bu organizasyonlar içinde şirketimiz aktif olarak temsil edilmektedir.

0 comments on “avonda mükemmel kazanç
  1. tugayaslan dedi ki:

    çalışmak istiyorumm

  2. mecit YEŞİL dedi ki:

    ben mecit yeşl açık lise okuyorum askerliğimi bitirdim 27 yaşındayım evliyim,sizinle çalışmak istiyorum:0537 343 14 57

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir