banka faiz hesaplama ve banka faiz oranları

%100’lerin görüldüğü 90’lı yollardan sonra bu aralar faiz oranları dipte. Merkez Bankası da yetmezmiş gibi faiz oranlarını sürekli düşürüyor ve vadeli hesapta parası olanlar bir şey kazanamıyor yani çalışmadan kolay yoldan para kazanma devri bitti diyebiliriz bu durum için. Banka faiz oranları deyince en yüksek oranın Mart 2011 itibariyle Garanti Bankası’nda olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak bu oran internet ve cep bankacılıklarından açılan vadeli hesaplar için geçerli zira %1’e varan bir yükseliş sağlıyor. 500 bin liranın üzerindeki paralarda diğer bankaların daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz zira Garanti Bankası yüksek meblağlarda kolay kolay faiz oranını yükseltmiyor. Bu konuda Akbank ve İş Bankası daha mantıklı gözüküyor zira Akbank 100 bin lira üstüne %10’a varan faiz avantajları sağlayabiliyor çünkü yüksek meblağda bir nakit paranın bankalar için önemi büyük.

Özellikle küçük banka şubeleri bu paralar için yüksek faiz oranları teklif edebiliyor. Bu banka faiz oranları da sürekli gün gün değişmekte. Takip etmekte fayda var. Banka faiz hesaplama işi de faiz oranlarının sürekli değişmesiyle iyice zorlaştı ancak internet üzerinden bulunabilecek faiz hesaplama makineleriyle ya da bankaların internet bankacılığında yer alan faiz hesaplama araçlarıyla bu konunun üstesinden kolayca gelinebilir.

Gelelim İş Bankası, Yapı Kredi, Halk Bankası, ING Bank, Oyakbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Tekstilbank, Denizbank ve Şekerbank gibi önde gelen bankaların 2011 yılı için güncel faiz oranlarına… Bu oranlar Mart 2011 itibariyle sabit bir durumda ve Nisan sonuna kadar böyle devam edecek. Banka faiz oranları karşılaştırma ile ilgili güzel bir yazı için sizlere sadece banka kredi faizleri ve banka faiz oranları üzerine kurulmuş olan http://www.bankafaizoranlari.gen.tr sitesini öneriyoruz. Bu sitede faiz hesaplama araçlarını da bulabilir, en güncel banka kampanyalarını ve kefilsiz kredi fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir