Hangi Taşeron İşçiler Kadroya Alınacak

Taşeron işçilerle ilgili yapılan değerlendirmelere göre kadroya alınacak işçilerin sayısı belli oldu. Son düzenlemelere göre Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik ve Türk-iş Başkanı Ergün Atalay’ın toplu iş görüşmeleri sonrasında yaptıkları basın toplantısında kamuda taşeron işçi statünde görev yapan asıl işçilerin kadroya alınacağının kararını verdiklerini açıkladı.

Son durumlarda bu kadroların yayınlanması resmi gazete ilanı ile gerçekleşecek. Buna göre kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan ve asıl işte çalışan 100 bin civarında ki taşeron işçilerin kadroya alınmasına karar veriliyor. Kararda belirtilen sözleşmeye göre Özel Güvenlik Elemanı olarak görev yapanların mağdur edilmeyeceği açıklandı.

Diğer alanlarda ve kamu alanlarında, adliyede, havaalanında vesaire eğer kamu tarafından bunun üstlenilmesi gerekiyorsa, bunların bir kısmının kadroya alınması da söz konusu olabilir. Bununla birlikte görevli olanların mağdur edilmeyecek şekilde uygulamaların gerçekleştirilecek olmasıdır. Taşeron işçiler ile ilgili diğer kararların açıklanması için de belirlenen kanunların çıkması için çalışmaların devam edildiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir