İŞKUR KREDİ BAŞVURUSU

İŞKUR her ilde bulunan bir kuruluştur. Bir çok işsiz kişileri, yeni işlere yerleştirerek istihdam sağlamaya çalışan bir devlet kurumudur. Hatta bir çok eğitim de vererek, kalifiyeli işçi yetiştirmekte en büyük görevleri arasındadır. Ayrıca işten ayrılan kişilere de bir süreliğine işsizlik maaşı vermektedir. Yeni düzenlenen kanunlara göre, işten çıkmadan kaç ay pirim ödenmişse, ona göre süresi ve miktarı değişmektedir. İŞKUR kredisi ise KOSGEB çatısı altında verilen bir kredidir. Yeni iş yeri açmak isteyenler veya olan işletmesini büyütmek isteyenler için geçerli bir uygulamadır. Eğer bir işletmek kurmak istiyorsanız,iliniz de  bulunan bir İşkur un girişimcilik kursunu bitirmeniz gerekmektedir. 10 günlük olan bu kurstan da günlük  20 TL de İşkur desteği bulunmaktadır. Bu kursu bitirdikten sonra,belgenizle ve açmak istediğiniz işletme ile ilgili tasarınızı KOSGEB destekli İŞKUR kredisine başvurabilirsiniz. Bu biraz sancılı bir dönem, çünkü bu krediyi alabilmek için açacağınız işletmenin her ayrıntısı ile ilgili bir muhasebeleştirme işlemini çok dikkatli yapmanız gerekir. Bu konuda destek verebilen özel danışmanlar var.

KOSGEB DESTEKLİ İŞKUR KREDİSİ

 

Belirli bir ücret karşılığında size tüm ayrıntılarla ilgili birçok  yardımları oluyor. Çünkü yapabileceğiniz en ufak bir hata onaylanmamasına neden olabilir. İşletme sahibi olupda, işletmesini büyütmek isteyenler de, ekstra alacakları ekipmanların,yeni ve daha modern bir dekorasyon uygulamasının,harcamalarını muhasebeleştirerek İşkur kredisine başvurabilirler.

100 BİN TL ye kadar faizsiz kredi desteği alabilirsiniz. Ayrıca yeni bir işletmek kurmak isteyenlere de 50 BİN TL ye kadar da hibe vermektedir.Amaç ülkemizde tam istihdam sağlayarak işsizliği azaltmaktır.Çok güzel bir uygulama, hem kendi işinizin sahibi olacaksınız veya işletmenizi büyüteceksiniz, hemde destek sayesinde sıkıntı çekmeyeceksiniz.

Bu fikir bir çok insanın kafasına yatmış olmalı ki, şu anda İşkur da açılan girişimcilik kursuna talep çok. Sizde bu destekten faydalanmak istiyorsanız,bir an önce size en yakın İşkur a başvurarak bu kursa kaydınızı bir an önce yaptırın. Çünkü talep çokluğundan kursiyerler seçime tabi tutulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir