Kefilsiz Senetle Kredi Olur mu? Şart yok

Site: https://www.senetlenakit.com/ Bankalardan ihtiyaç ve konut kredisi alamayan kişiler için alternatif para ve kredi bulma yöntemleri son dönemlerde gelişmektedir. Bunlar arasında kefilsiz veya şart aramadan senet karşılığında yapılan anlaşmalar sonucunda verilen kredilerdir. Bazı kişiler ve firmalar bu kredileri komisyon üzerinden vermektedir.


Danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında sizin durumunuza ve şartlarınıza en uygun olan finans şirketine sizi yönlendireceğiz. Yani başvuruda bulunurken aklınızda şartları nedir beni kabul etmezler v.s gibi düşünmeyiniz. Sizin için uygun olanı buluyoruz.


Ancak senetle verilen krediler de çok fazla tercih edilmektedir. Bu tip kredi işlemlerinde öncelikli olarak senetle kredi veren kurum veya kişiyle görüşülür. Alınan kredi miktarı veya kredi türüne göre belirli bir ödeme planı oluşturulur.

Senetle Verilen Kredi Türleri

  • Kefilsiz Şartsız İhtiyaç Kredisi
  • Masrafsız Ev Kredisi

Ödeme planları genelde kişilerin isteklerine göre yapıldığı için esnektir. Esnek ödeme planı olmasından dolayı da özellikle bankalardan kredi alamayan kişiler için çok önemli bir seçenektir.

Kefilsiz ve şartsız olarak senet üzerinden kredi veren kurumlar veya kişiler faiz oranlarını belirler ve kişilere bu kredileri verir. Daha sonraki ödeme döneminde yapılan anlaşma gereğinde belirlenen taksit tutarının yatırılması gerekir. Taksitlerin gecikmesi durumunda tıpkı bankalar gibi gecikme faizi uygulanabilmektedir. Diğer yandan senetle kredi işlemlerinde verilen aylık veya yıllık krediler bankalar ile birbirine yakın orantıdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir