Kosgeb Kredi Ödemeleri Başladı

www.kosgebkredileri.net sitesinden faizsiz kredilerle ilgili bilgi alabilir başvuru ve sonuç sayfalarını inceleyebilirsiniz. Önümüzdeki dönem destekleri sizleri bekliyor.Küçük ve Orta  Ölçekli işletmelerin piyasadaki yerlerini sağlamlaştırmak ve büyük işletmeler ile rekabet edebilmelerine yardımcı olabilmek amacı ile maddi destek olanağı sağlamak amacı ile kurulmuş olan KOSGEB yani Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı isimli kurum tarafından yeni iş yeri açma talebine bulunmak yada iş yerinizi daha büyük çaplı bir faaliyet alanına dönüştürmek adına KOSGEB yada İŞ KUR tarafından düzenlenmekte olan “girişimcilik eğitimi “adı altında verilmekte olan eğitime katılarak ilgili sertifikayı aldıktan sonra İş projesini de oluşturarak ilgili kuruma başvuruda bulunulmaktadır. Olumlu sonuçlanan başvurular sonrasında ise 50.000-TL tutarlı olarak faizsiz verilmekte olan Hibe Desteği’ne yapılan başvuru sonuçları açıklanmaya başlanmıştır.

Yapılan 244 bin 980 kişi başvuru arasından seçilmekte olan 15 bin kişiye ait sonuçlara http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr/ adresinden kendi vatandaşlık numaraları aracılığı ile yapılan sorgulama sonrasında öğrenilebilmektedir. Başvuru aşamasından sonra yapılan değerlendirmelerin sonucunda Hibe desteğini alabilecek olan kişiler  yıllık bazda iş bölümü fazla olan,kar oranı yüksek olan işletmeler,üretim açısından faaliyet göstererek ülke ekonomisine olumlu yönde katkı sağlayan işletmelere öncelik tanınarak verilmeye başlanacaktır. Yayınlanan bilgiler doğrultusunda 25 Aralık 2016 tarihinde başlayacak olan destek ödemeleri Akbank, Denizbank,Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, QNB Finansbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası gibi kurumlardan sağlanabilmektedir.

50.000-TL tutarında verilmekte olan Hibe desteğine talebin oldukça yoğun olması neticesinde seçim işlemlerinin genellikle karlılığa ve ürün üretimine göre yapıldığı belirlenmiştir. 2017 yılı içerisinde de yapılacak olan uygulama kapsamında başvuru tarihleri ve sonuçları KOSGEB’e ait internet sitesi aracılığı ile duyurulacaktır. İnternet üzerinden www.kosgeb.com yada www.kosgebkredi.net adreslerinden bilgilere ulaşım sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir