KPDS Yeni Soru Sayısı

Kamu Personeli Yabancı Dil Tespit Sınavı için bu yıl belirlenen tarih 22 Mayıs 2011 olarak açıklandı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme merkezi tarafından her yıl mayıs ve kasım aylarında olmak üzere 2 defa düzenlenen bu sınav ile özellikle yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyen devlet memurlarının yoğun olarak başvuruda bulunduğu sınav kişilerin yabancı dil seviyelerini belirlemek amacıyla yapılmaktadır.

Sınav genel olarak İngilizce, Almanca ve Fransızca ağırlıklı olarak gerçekleştirilmektedir ve adaylara yabancı dil bilgilerini ölçmeye yönelik 100 soru yöneltilmektedir. Bunların dışında yer alan yabancı diller için ise genel olarak test seçeneği bulunmuyorsa metin çevirisi olarak gerçekleştirilmektedir.

KPDS Yeni Soru Sayısı için şu ana kadar herhangi bir değişiklik belirtilmemiş olup yine geçmiş dönemlere benzer bir sınav sistemi beklenmektedir. Adaylara sorulan bu 100 soruyu cevaplamaları için 3 saatlik bir zaman dilimi tanınmış olup sınav salonlarına sözlük yada elektronik çeviri aletlerinin getirilmesi yasaktır ve sınav esnasında bunlardan faydalandığı tespit edilen adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir