KYK BURS BAŞVURULARI

KYK BURS BAŞVURUSU, KYK BURS BAŞVURU İŞLEMLERİ , KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI GİBİ BİLGİLER İÇİN SİTEMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ SİTE: KYK BAŞVURU

KYK bursları her yıl binlerce öğrencinin öğrenimlerine daha rahat koşullarda devam etmelerini desteklemektedir. Sosyal devlet anlayışının başarılı bir örneği olan Kredi Yurtlar Kurumu üniversite öğrencilerine burs, öğrenim kredisi ve yurt imkanları sunmaktadır.

KYK burs başvuruları her yıl ÖSYM tarafından yapılan üniversiteye giriş sınavının sonuçlarının açıklanması ile başlamakta ve okullar açılmadan sonuçlandırılarak burs almaya hak kazanan adayların yer aldığı nihai liste kurumun kendi resmi internet sitesi olan www.kyk.gov.tr adresi üzerinden ilan edilmektedir.

 KYK bursları için başvuru koşulları daha ağır olup burslardan sadece istisnai durumlara sahip kişiler ile başarılı öğrenciler yararlanabilmektedir. Burs başvurusu kabul edilen başarılı öğrencilerin burslarının kesilmemesi için öğrenim hayatları boyunca bu başvurularını sürdürmeleri gerekmektedir. KYK burs sorgulama işlemi için yine yararlanabileceğiniz tek adres kurumun kendi internet sitesidir.

KYK bursları 2012 yılında üniversite ön lisans ve lisans öğrencileri için 260,00 lira, yüksek lisans öğrencileri için 520,00 lira ve doktora öğrencileri için 780,00 lira olarak ödenmiştir. kaynak: http://www.kykbasvuru.com/kyk-burs-basvuru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir